TINA TURNER BELGESELİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Kısa bir mühlet evvel Rock & Roll Hall of Fame için aday gösterilen efsanevi müzikçi Tina Turner’ın önümüzdeki ay HBO’ya belgeseli geliyor! Tina Turner’ın hayatına “şaşırtıcı ve samimi bir bakış” getirme kelamı veren ‘TINA’ belgeseli 27 Mart’ta HBO Max üzerinden yayınlanacak. Birinci fragmanı yayınlanan yeni belgesel hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz.

BELGESELDE NELER GÖRECEĞİZ?

HBO’ya nazaran belgesel, Turner’ın şöhrete yükselişini, özel hayatını, meslek gayretini ve 80’lerde bir ikon olma seyahatini işleyecek. Turner ile İsviçre’deki konutundan röportaj manzaralarını içeren belgeselde birebir vakitte daha evvel görülmeyen arşiv klipler yer alacak. Turner’ın 60 seneyi aşan mesleğini inceleyecek olan belgeselde birebir vakitte Angela Bassett, Oprah Winfrey, ‘I, Tina’ müellifi Kurt Loder, Turner’ın hayatı hakkında bir müzikal yazan oyun muharriri Katori Hall ve Turner’ın eşi Erwin Bach görülecek.

Turner’ın şöhrete tırmanışının yanı sıra hayatında istismar ile çaba ettiğini de gösterecek olan belgesel, kıymetli ve hassas hususlara değinecek. 1981’de People mecmuasına eski eşi Ike Turner ile evliyken yaşadığı travma ve şiddeti anlatan Turner, açıkladıkları ile dikkat çekmişti. “Makale, Tina’nın şiddetten kurtulan imajını pekiştirecek ve harikulâde meslek dönüşünün öyküsünü ateşlemeye yardımcı olacak birçok profilden birincisi olmuştu” diyen HBO, People röportajına belgeselde yer verildiğini belirtti.

Belgesel, Turner’ın hayatını anlatan ‘Tina – The Tina Turner Musical’ imalinin açılış gecesinde sahnede selam vermesiyle sona erecek. ‘TINA’ belgeselinin fragmanın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

KAMERA GERİSİNDE KİMLER VAR?

Oscar ödüllü direktörler Dan Lindsay ve T.J. Martin’in direktörlük koltuğunda oturduğu ‘TINA’ belgeseli, yapım şirketi Lightbox tarafından yapılıyor. 2018’deki ‘Whitney’ isimli Whitney Houston belgeselini yapan Simon Chinn ve Jonathan Chinn’in üretimini üstlendiği belgesel takımında Emmy mükafatı adaylı Diane Becker da yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir