KRALİÇE II. ELIZABETH SUSSEX ÇİFTİ İLE TIPKI GÜN TELEVİZYONA ÇIKACAK

7 Mart’ta Oprah ile bir televizyon röportajına katılacak olan Sussex Çiftinden saatler evvel Kraliçe II. Elizabeth de kendi televizyon programına katılacak. The Independent’ın haberine nazaran Toplum Günü için bir televizyon programına katılacak olan Kraliçe, bir konuşma yapacak. Pandemi sebebiyle Westminster Abbey’de iptal olan ‘Commonwealth Day’ (Toplum Günü) etkimlikleri, bu sene için BBC One üzerinden yayınlanacak. Kraliyet Ailesi’nin ve Kraliçe’nin katılacağı canlı yayın, Sussex Çiftinin röportajından evvel gerçekleşecek.

“Toplum Günü aktiflikleri Abbey’nin en değerli yıllık servislerinden biri fakat burada toplanmamız mümkün olmadığı için kutlamaları duvarların ötesine taşıyoruz,” diyen Westminster Dekanı Dr. David Hoyle, yaptığı açıklamada, “Kalbinde Kraliyet Ailesi ve Abbey bulunan bu güçlü ve canlı BBC programının, fizikî olarak bu kadar izole olduğumuz vakitte global irtibatlarımızı kutlayacağından çok memnunuz” diye ekledi.

7 Mart, Pazar günü CBS de 2017’de nişan röportajlarından beri birinci kere televizyon karşısında röportaj verecek olan Harry ve Meghan’ın programını yayınlayacak. Oprah ile röportajı sırasında kraliyet yaşantısı, evliliği, anneliği ve yardım çalışmalarını anlatacak olan Sussex Düşesi, birebir vakitte halkın ve medyanın baskısından nasıl etkilendiğini anlatacak. Oprah ve Meghan’ın konuşmasına sonradan dahil olacak olan Prens Harry ise Amerika’da ömürleri ve gelecekleri hakkında konuşacak.

Geçtiğimiz günlerde Kraliçe’ye kesin kararlarını bildiren Sussex Çifti, Kraliyet Ailesi’nin çalışan üyeleri olmayacaklarını doğruladılar. Bu kararın akabinde bir açıklama yayınlayan Buckingham Sarayı, Prens Harry’nin tüm unvanlarının Kraliçe’ye iade edildiğini söyledi. “Geçen yılki çalışmalarının da kanıtladığı üzere, Sussex Dükü ve Düşesi, Birleşik Krallık’ta ve dünyanın dört bir yanındaki vazife ve hizmetlerine bağlı kalmaya devam ediyor ve resmi rollerine bakılmaksızın temsil ettikleri kuruluşlara daima dayanaklarını sunuyorlar,” diyen Sussex Çifti temsilcisi, “Hepimiz bir hizmet hayatı yaşayabiliriz. Hizmet evrenseldir” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir