REGE-JEAN PAGE BRIDGERTON DİZİSİNDEN NEDEN AYRILDI?

Geçtiğimiz hafta Rege-Jean Page’in ‘Bridgerton’ dizisinin ikinci döneminde yer almayacağını duyurmuştuk. Variety’e bir röportaj veren Page, ayrılmasının sebeplerini anlattı. Yapımın en başından beri rolünün kısa süreceğini bildiğini söyleyen Page, “Bu bir dönemin başı, ortası ve sonu olacaktı—bize yalnızca bir sene verin. Bu değişik zira hudutlu bir seri üzere hissettiriyor. Geliyorum, kendi kısmım için katkıda bulunuyorum ve sonra Bridgerton ailesi devam ediyor,” dedi. Haberin yayınlanmasının akabinde Page’in ayrılma sebeplerinin düşünülenden farklı olduğu söylenmeye başlamıştı. Aşağıda Rege-Jean Page’in seriden ayrılma sebeplerini görebilirsiniz…

PAGE, ROLÜNÜN YALNIZCA BİR DÖNEM OLDUĞUNU BİLİYORDU!

2 Nisan’da Variety’e verdiği röportajda, Julia Quinn’in kitap serisinden bahseden Page, her dönemde farklı bir Bridgerton kardeşine odaklanacağının altını çizmişti. Simon ve Daphne’nin aşk öyküsünün yalnızca bir dönem olmasının epey olağan olduğunu söyleyen Page, “”Aşk cinsinde farklı olan şeylerden biri, izleyicinin arkın tamamlandığını bilmesidir. İzleyiciler bunu bilerek gelirler, böylelikle insanları duygusal düğümlere bağlayabilirsiniz zira birlikte olacağımız, evleneceğimiz ve bebeğimizin olacağına dair inanç alırlar” dedi. Tıpkı vakitte dizinin devamını heyecanla beklediğini ekleyen Page, “Bridgerton’un devamı için heyecandan öbür bir şey hissetmiyorum ve dünyayı ele geçireceğine eminim. Ancak bu kıssaları tamamlayıp insanları etkilemek de çok değerli” dedi.

PAGE, İKİNCİ DÖNEM SENARYOSUNDA YOK

6 Nisan’da Hollywood Reporter, Page’in en başından beri ikinci dönemde olmadığını belirtmişti. En başından beri ikinci dönem öyküsünde olmamasına karşın, gösterinin yayınlanmasının akabinde alınan olumlu reaksiyon üzerine Page’e bir teklif götürüldüğü de eklendi. Sinema üretimlerine odaklanmak istediği için teklifi reddeden Page, kısa bir müddet evvel Russo Brothers’ın ‘The Gray Man’ sinemasının yapımını tamamladı ve artık ise İrlanda’da ‘Dungeons and Dragons’ sinemasının çekimlerine gidiyor. Shonda Rhimes, bu haberlerin akabinde Vanity Fair’e konuşarak, Page’in yalnızca bir dönem için kontrat imzaladığını belirtti.

SHONDA RHIMES, PAGE’İN AYRILMA SEBEBİNİ ANLIYOR

12 Nisan’da Page Six’in haberine nazaran Page, ‘Bridgerton’ serisinden “kreatif ayrılıklar” sebebiyle ayrılma kararı aldı. 13 Nisan’da ise gösterinin imalcisi Shonda Rhimes, çıkan spekülasyonlar üzerine Vanity Fair’e konuşarak, “Onu seride öldürmedik bile! Rege Jean çok güçlü ve mükemmel bir oyuncu ve bu da işimizi gerçek yaptığımızı gösteriyor. Her dönem, işimiz hakikat insanları bulup bu inanılmaz ve şahane romantik kıssayı bir ortaya getirmek,” dedi.

Page’in ayrılmasının akabinde bu kadar reaksiyon almayı beklemediğini söyleyen Rhimes, “Bu kadar büyük bir reaksiyon beklemiyordum zira Bridgerton serisindeki her kitapta farklı bir aşk kıssası anlatılıyor. Yani demem o ki: Rege Jean ne yapabilirdi ki? Onlara memnun son verdik. Artık ise farklı bir ikili odaklanacağız,” dedi.

PAGE SERİNİN DEVAMI HAKKINDA OLUMLU YORUMLAR YAPIYORDU

Dürüst olmak gerekirse, birinci kısımdan sonra birçoğumuz ‘Bridgerton’ serisini Rege-Jean Page için izledik! Resmi olarak ‘Bridgerton’ serisindeki vakti dolmuş olabilir fakat Page daha evvel Simon karakterine devam edeceği için heyecanlı olduğunu söylemişti. “Cennete inanıyor muyum bilemiyorum. Aşk tipinin genelde keyifli sonla bitmesi gerektiğini biliyorum. Lakin karakterleri keşfetmeye devam ederken, aşkın evrim geçiren bir şey olduğunu düşünüyorum. Bakılması gereken, derin olarak incelenmesi gereken, yıprandığında yahut yırtıldığında onarılması gereken yaşayan, nefes alan bir şeydir. Onlar çok genç yaşta evlendiler. Hala yapacak çok şey var. Yapacakları çok şey var ve bence bunu birlikte yapmalarını izlemek her vakit eğlenceli olacak,” diyen Page, seride Daphne ve Simon’un kıssalarının devam edeceği sinyallerini vermişti. Lakin sanırsak seyahatleri birinci dönemde sona erdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir