PRENS HARRY LONDRA’YA DÖNECEK Mİ?

Büyükbabası Edinburgh Dükü Prens Philip’in vefatının akabinde Prens Harry’nin İngiltere’ye dönüş dönmeyeceği merak konusu oldu. People mecmuasına nazaran İngiltere’ye gitmesi beklenen Sussex Dükü, Prens Philip’in cenazesine katılacak. COVID-19 tedbirleri sebebiyle halka kapalı olacak olan merasim, Kraliyet Ailesi’nin iştiraki ile gerçekleşecek. Eşi Meghan Markle ve oğulları Archie ile Montecito, Kaliforniya’daki meskenlerinde yaşayan Prens Harry, geçtiğimiz sene Amerika’ya taşınmıştı.

Prens Philip’in anma merasimi planlanmaya başlanırken, Prens Harry ile birlikte Meghan Markle’ın da İngiltere’ye gitmesi kelam konusu oldu. Kısa bir mühlet evvel ikinci hamileliğini duyuran Markle, önümüzdeki yaz aylarında bir kız çocuğu dünyaya getirecek.

Bu yılın başında bir enfeksiyon sebebiyle hastaneye kaldırılan Prens Philip’in durumunun düzgüne gittiği düşünülüyordu. Her ne olursa olsun büyükbabasını görmek için Londra’ya dönüşünü planladığı söylenen Prens Harry’nin Prens Philip’i son bir defa görmek istediği yazılmıştı. Önümüzdeki günlerde açıklanacak olan anma merasimi ayrıntıları ile birlikte Prens Harry’nin iştiraki da mutlaklaşmış olacak.

Vakıfları Archewell’in internet sitesi üzerinden Edinburgh Dükünü anan Sussex Çifti, internet sitesindeki içerikleri durdurarak ana sayfada Prens Philip’e adanan bir bildiri yayınlamışlardı. “Majesteleri, Edinburgh Dükünün sevgi dolu anısına, 1921-2021,” yazan Sussex Dükü ve Düşesi, ”Hizmetin için teşekkür ederiz… çok özleneceksin,” diye eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir