BU DÖNEM DENEMENİZ GEREKEN 10 NAIL ARKA TRENDİ

Tek renk ojelerden sıkıldıysanız ve uğraşacak yeni bir hobi arayışındaysanız, nail arka ile tanışın! Evet… Nail Arka yeni bir konsept değil lakin bunu meskende denemek birçoğumuz için yeni bir şey olabilir. Konutta denediğimiz tek ( ve birden fazla vakit başarısız olduğumuz) nail arka denemesi French manikürü olabilir! Lakin bu dönem meskende denemelerinizi kolaylaştıracak soyut sanat çalışmaları ile karşınızdayız. Dalgalı çizgiler, boşluklardan faydalanan geometrik haller yahut kalın French manikürleri… Hepsini meskende deneyebilirsiniz!

Bilhassa tırnak yapıştırmaları ile çok daha zahmetsiz hale gelen nail arka tarzları, ilkbahar ve yaz dönemlerinde çok daha fresh bir tarz yaratıyor. Bu dönem neon ojelerin yanı sıra podyumlarda gördüğümüz eğlenceli desenleri ve dizaynları tırnaklara taşıyoruz. Geçmiş tarzları çağdaş formlarda buluşturan yeni dönem tırnak dizaynları, sıcak günleri heyecanla karşılamamızı sağlıyor.

‘The Queen’s Gambit’ serisinden 60’ların ‘psychedelic’ sanat çalışmalarına kadar İlkbahar-Yaz 2021’in 10 nail arka trendini fotogaleride görebilirsiniz…

1

‘PSYCHEDELIC’ PASTELLER

İskandinav mimarisi ile 60’lı yılların ‘psychedelic’ sanatı buluşuyor. Dalgalı çizgiler ve balonlar beğenilen illüzyonlar yaratırken, şeker pembeleri ve bebek mavileri İskandinav dekorasyonuna göz kırpıyor. Eğlenceli ve hareketli bir tarz yaratan bu ojeler, tırnaklarınızı bir sanat yapıtına dönüştürüyor.

Fotoğraf: @misspopnails

Instagram

2

SOYUT ÇİZGİLER

Nail Arka farklı bir noktaya geldi! Kat kat ojeler, üstüne çizimler yahut figürler yerine soyut sanat çalışmaları ile konutunuzu bir tırnak tasarımı atölyesine dönüştürebilirsiniz. Renksiz cilalar yahut açık pembe ojelerin üzerine çizdiğiniz ince ve renkli çizgiler, ortaya epeyce sempatik bir manzara çıkarıyor.

Fotoğraf: @saratan

Instagram

3

LOGOMANIA

Logomania trendi birkaç sene evvel yükselişe geçmiş sonra ortadan kaybolmuştu. Artık ise bu tarzın yine belirdiğini görüyoruz. Monogram desenleri, logolu küpeler ve kemer tokaları derken, Logomania 2.0 olarak isimlendirebileceğimiz marka çılgınlığı ile yine karşı karşıyayız. Giysi trendlerinin yanı sıra markalara olan tutkunuzu tırnaklarınızda göstermeye ne dersiniz? Şayet evet ise, bu eğlenceli ve 90’lar ilhamlı logo çılgınlığına yönelebilirsiniz.

Fotoğraf: @nailitmag

Instagram

4

PARLAK CAM TARZI

Saçlardaki ‘Glass Bob’ saç tarzını hatırlıyor musunuz? İşte bu trend tırnaklara yansıyor! Prizmatik camları andıran bu oje trendi, tırnaklarınızı ışıl ışıl parlayan bir cama dönüştürüyor. Adeta parlak kristallere benzeyen bu tarzı transparan simli ojeler ile birleştirebilirsiniz.

Fotoğraf: @nails_of_la

Instagram

5

RENKLİ GEOMETRİK DESENLER

Emilio Pucci tesiri tırnaklara taşındı diyebiliriz! Pucci’nin renkli soyut desen çalışmalarından ilham alan Yaz 2021 ojeleri, sarıları, pembeleri ve mavileri bir ortaya getiriyor. Soyut çizgi desenlerini geometrik desenler ile buluşturan bu oje tarzı ile tırnaklarınızı Pucci’nin yeni dönem defilesine dönüştürebilirsiniz.

Fotoğraf: @orly

Instagram

6

‘DEEP FRENCH’ OJE

90’lı yılların kalın uçlu French manikürüne benzeyen ‘Deep French’ tarzı, 2021’de farklı bir tarzda görülüyor. Klasik beyaz uçlu French manikürlerin bilakis geçtiğimiz dönemlerde gördüğümüz renkli uçlu tarzlar bu dönem da öne çıkıyor. Neonlar, pembeler ve cesaretli tonlar ile kalın uçlu ve inovatif French manikürleri yapmaya hazır olun.

Fotoğraf: @camilacoelho

Instagram

7

YIRTICI DESENLER

Yabanî desenleri artık bir trend yerine klasik olarak sayma vakti geldi… Ayakkabılarda, kıyafetlerde ve aksesuarlarda gördüğümüz yabanî desenler, opsiyon bakımından da hayli geniş bir skalaya ulaştı. Vazgeçilmez leopar desenlerinin yanında inek, zebra ve yılan derisi desenleri üzere sınırsız tarzlar ile karşılaşırken, nail arka tarzlarında de bu trendi görmemiz şaşırtan değil. Son vakitlerin yırtıcı desenleri ortasında yükselişe geçen inek desenlerini nerede kullanacağınıza emin olamıyorsanız nail arka ile ilginizi çekebilir miyiz?

Fotoğraf: @nailsbyheathere

Instagram

8

70’LER TESİRİ

Kıyafetlerde ispanyol paça pantolonlar, kocaman gözlükler, platform topuklar derken, nail arka çalışmalarında da 70’lerin tesiri gözümüzden kaçmıyor. 70’li yılların iç ısıtan renkleri ile tırnaklarınızı bir nostalji seyahatine çıkarabilirsiniz. Toprak tonları, turuncular ve sarılar ile nail arka tasarımlarınıza 70’ler güncellemesi yapmaya hazır olun.

Fotoğraf: @nailartbyqueenie

Instagram

9

SATRANÇ DAMALARI

‘The Queen’s Gambit’ serisinin tesiri kıyafetleri aşarak tırnaklara geldi! Elbiselerde ve bluzlarda gördüğümüz siyah beyaz dama desenleri, İlkbahar 2021 nail arka trendlerini şekillendiriyor. Biraz zahmetli olsa da bu tırnak trendi, Formula 1 yarışları hayranlarının da kalbini fethedecek cinsten. İster satranç ister otomobil yarışları… Bu desen her yerde!

Fotoğraf: @nails.by.nikk

Instagram

10

BATİK AŞKI

2020, batik desenli eşofman kadroları ve sweatshirtler ile geçti desek yanlış söylemiş olmayız! Konutta DIY batik desenli kıyafetler yapmaktan, batik desenli kıyafetlere ve aksesuarlara kadar bu şenlik ilhamlı trend, konutlarımıza şenlik getirdi diyebiliriz. Artık ise tırnak tasarımı trendleri ortasına gelen batik desenleri ile gidemediğiniz şenlikleri bir nebze oje stillerinizde yaşatabilirsiniz…

Fotoğraf: @rosemarie_nailartist

Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir