KHLOE KARDASHIAN FİLTRESİZ FOTOĞRAFLARI İLE İLGİLİ YORUM YAPTI

Geçtiğimiz günlerde Khloe Kardashian’ın editlenmemiş bikinili fotoğrafları toplumsal medyadan müsaadesi olmadan paylaşılmıştı. Page Six’in haberine nazaran fotoğrafların yayınlanmasından itibaren Kardashian’ın grubu bunları toplumsal medyadan kaldırmaya çalışıyordu. Lakin bu mühlet içerisinde hem toplumsal medyada hem de medyada tekraren sefer paylaşılan bu fotoğrafı artık herkesin gördüğünü düşünüyoruz. Kusursuz bedenler ve vücut algısı ile ilgili yeni bir konuşma başlatan Khloe Kardashian’ın editlenmemiş fotoğrafı, toplumsal medyanın bir defa daha aldatıcı olduğunu kanıtlamış oldu.

Twitter üzerinden bir açıklama yayınlayan Kardashian, spot ışıkları altında bir bayan olarak, bilhassa medyanın bayan bedenlerini bu kadar eleştirmesi ile birlikte her vakit vücudu ile münasebetinin sıhhatsiz olduğunu söyledi. Düzenlenmemiş fotoğrafı “çok hoş,” diyerek tanımlayan Kardashian, fotoğraflarının denetiminin elinde olmasının anksiyetesine ve vücut algısı sorunları için düzgün geldiğini de lisana getirdi. “Benim vücudum, benim fotoğrafım ve nasıl görünmek istediğim ve ne paylaşmak istediğim benim kararım,” diyen Kardashian, “Kimse benim adıma karar veremez ve neyin kabul edilip edilmediğini yargılayamazlar,” diye ekledi.

Instagram hesabı üzerinden bir görüntü daha yayınlayan Kardashian, bikinili imgesini uzun bir yazı eşliğinde paylaştı:

“Selam arkadaşlar, bu benim ve vücudum filtresiz ve editsiz. Bu hafta paylaşılan fotoğrafım çok hoştu. Ancak hayatı boyunca vücut algısı ile uğraş eden biri olarak, birisi makûs ışıkta ve makus çıktığınız bir fotoğraf çekince yahut bu kadar uğraştıktan sonra vücudunuzu hakikat düzgün yakalayamıyorsa ve bu dünya ile paylaşılıyorsa—bunun paylaşılmamasını isteme konusunda tüm haklara sahip olmanız gerekiyor—kim olursanız olun.

Dürüst olmak gerekirse, hayatım boyunca harika olmak ve diğerlerinin standartlarına uymak için gördüğüm baskı, aşağılama ve yargılamayı duymak dayanılmaz oldu. ‘Khloe en şişman kardeş.’ ‘Onun babası gerçek babası olamaz zira çok farklı görünüyor.’ ‘Bu kadar fazla kilo vermesinin tek sebebi ameliyat olmalı.’

Daha devam edeyim mi?

Ancak olağan benim dediklerimi neden umursayasınız ki, benim ayrıcalıklı bir hayatım vardı. Birebir vakitte bir reality TV gösterisinde o yüzden bunlara alışmalı. Tabiiki de sempati duymanızı beklemiyorum lakin benim de insan olduğumun farkına varmanızı istiyorum.

Kusursuz değilim lakin size kelam veriyorum hayatımın her günü, empati ve nezaket ile olabildiğince dürüst yaşamaya çalışıyorum. Bu kusurlar yapmadığım manasına gelmiyor. Lakin palavra söylemeyeceğim. Halkın benim için koyduğu erişilemez standartlara erişmeye çalışmak dayanılmaz bir şey.

On yılı aşkın bir müddettir fotoğraflarımda, en küçük ayrıntı yahut kusur mikroskobik olarak inceleniyor, alay konusu oluyor ve her gün dünya bunları bana hatırlatılıyor. Ben de bu tenkitleri alıp motivasyon olarak kullanıp hayatımda olmadığım kadar fit olduğum vakit ve birebir külfetleri yaşayanlara yardım ettiğim vakit, bana bunun için çalışmadığım ve muhtemelen tüm bunların parasını verdiğim söyleniyor.

Tenkitlere ve yıpratılmaya, ne kadar berbat olduğunuzu söyleyenlere tam olarak alışamıyorsunuz fakat size bir şey söyleyeyim mi bir şeyi bu kadar fazla duyarsanız inanmaya başlarsınız.

Bu da nasıl hissettiğime bir örnek, kendim olduğum sürece kâfi kadar hoş olmayacağım.

Düzgün bir filtreyi, ışıklandırmayı, şuraya yahut buraya editleri çok seviyorum. Bu makyaj sürmem, manikür yaptırmam yahut dünyaya kendimi sunarken topuklu ayakkabı giymem üzere bir şey ve bunu özür dilemeden yapmaya devam edeceğim. Benim vücudum, benim fotoğrafım ve nasıl görünmek istediğim ve ne paylaşmak istediğim benim kararım. Kimse benim adıma karar veremez ve neyin kabul edilip edilmediğini yargılayamazlar.

Yeteri kadar harika olamadığı için daima baskı hissedenleriniz varsa, şunu bilmenizi istiyorum, sizi görüyorum ve anlıyorum. Her gün beni seven ailem ve arkadaşlarım bana hoş olduğumu söylüyorlar ancak buna kendimin içten inanması gerektiğini biliyorum. Hepimiz farklı başka özgün ve harikayız. Nasıl görünmek istediğiniz size kalmış. Diğerlerinin bizim için hazırladığı harika kalıba uymaya çalışarak hayatı yaşamaya devam edemeyeceğimizi fark ettim. Yalnızca kendiniz olun ve kalbinizin memnun olduğundan emin olun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir