AKSESUAR SEÇİMİNİN 5 ALTIN KURALI

Aksesuarlar olmasa, yalnızca giysi şeklimiz değil, tüm dünya tek kalıp bir imaja sahip olabilirdi. Farklı dizaynları, farklı çizgileri, farklı duruşları hayatımıza katan aksesuarların ucu bucağıysa yok. Kendi stilinizi tamamlamak için aksesuar seçimi yaparken aklımızda bulunmasını isteyeceğiniz şu küçük fakat kıymetli kurallara da dikkat etmenizi öneriyoruz.

1. Renk, tasarım ve gereç bir bütündür

Aksesuar seçerken, yalnızca tek bir değişkeni değil, rengini, tasarımı ve en çok atlanan ayrıntısı, gerecini de dikkate almanızı tavsiye ederiz. Her kıyafette, her usulde her gereç tıpkı etkiyi göstermeyecektir. Gereçlerin de dizaynlara tesiri ve kendi başına duruşu vardır. Bulunduğunuz ortamın atmosferine, ruhuna, hedefine uygun aksesuarların hakikat malzemelerden hazırlanmış olmasına dikkat ederseniz, biçiminiz çok daha güçlü yansıyacaktır.

2. Dijital aygıtların tesirlerine dikkat

Dijital çağda, yalnızca kıyafetlerimizle değil, kullandığımız dijital aygıtların dizaynlarıyla da şeklimizi tamamlıyoruz. Taktığımız akıllı saat elbisemize uyumsuz ise etrafınızdan alacağınız geri dönüşler de keyfinizi kaçırabilir. Müzik dinlemek yahut telefonla konuşmak için kulağınızda duran Airpods kıyafetinizin rengine ahenk sağlamıyor olabilir. Hasebiyle bu aygıtları alırken alternatifli seçimler yapmak da hakikat bir karar olabilir. Ya da evinizden iş arkadaşlarınızla görüntülü bir görüşme yaparken art planda PS5 aygıtının görünmesi, görüntü konferansın ciddiyetine aykırı bir imaj oluşturabilir. Elbette PS5 meskende ailece eğlenmek için çok sevilen, tercih edilen bir aygıt ve hepimizin meskeninde bulunması da çok doğal. Lakin seçtiğimiz kıyafeti aksesuarlarla zenginleştirirken nasıl dikkat ediyorsak hayatın öteki alanlarında da imaj planlaması yaparken bu aksesuar tesirini dikkate almak yararlı olacaktır. Bunlar küçük ayrıntılar üzere görünse de aksesuar kavramının imaj üzerindeki güçlü tesirlerine örnek olabilir.

3. Özgün dizaynlara yönelin

Aksesuar seçerken olabildiğince yepyeni dizayna sahip, eşi gibisi az olan, fabrikasyon üretimden değil de el emeği ile üretilen aksesuarlardan yana tercihlerinizi kullanmak makul bir seçim olabilir. Fabrikasyon üretilmiş bir aksesuarı takıp takıştırdıktan sonra , öbür birinin üzerinde görmeniz keyfinizi çok kaçırabilir.

4. Aksesuar dağarcığınızı güçlendirin

Daha etkileyici aksesuarlar seçmenin kilit noktalarından biri de daha fazla aksesuar incelemek, aksesuarlar konusundaki bilgi dağarcığınızı güçlendirmek olacaktır. Farklı dizaynları incelemek, farklı dizayncıları keşfetmek, faklı üreticileri araştırmak isteyebilirsiniz. Birden fazla kişi için bu süreç heyecanlı bir keşif macerasına bile dönüşebilir zira aksesuar dünyasında son yok.

5. Saklama şartlarına dikkat

Aksesuarlarınızı nem almayacak, güneş ışığında kalmayacak formda, özelliklerine ve üreticinin tavsiyelerine uygun biçimde saklamanız da değerli. Metal aksesuarlarda vakitle kararması yahut kimi aksesuarların renginin solması, sararması üzere problemler yaşamamak için havayla en az temas edecek halde, nemden, rutubetten, güneş ışınlarından uzakta bir saklama şartı sağlamalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir