DONATELLA VERSACE İLE BAYAN GÜCÜ ÜZERİNE BİR SOHBET SERİSİ

Salı günü ‘Medusa Power Talks’ isimli bir proje başlatan Versace, bayan gücü etrafındaki konuşmaları artırmayı hedefliyor. Bayanları ve kreatifleri çağıran Versace, gücün çağdaş hayatı yönlendirmede oynadığı rolü ve gücü tabir ederken sıklıkla uğraşmak zorunda oldukları ikili standartları tartışmaya davet ediyor.

Evvelki dönemlerde Versace podyumlarında gördüğümüz Irina Shayk, Precious Lee üzere modellerin yanı sıra oyuncu ve model Indya Moore, fotoğrafçı Lucka Ngo, aktivist Chelsea Miller ve Nialah Edari üzere isimleri davet eden İtalyan marka, kapsamlı bir konuşma aktifliğine imza atıyor. Donatella Versace ile evvelce kaydedilen bir röportaj serisinde yer alacak olan isimler, önümüzdeki haftadan itibaren Versace’nin toplumsal medya platformlarında görülecekler. Serinin devamını Clubhouse uygulamasında yapmayı planlayan Versace, önümüzdeki ay röportajlar ile eş vakitli olarak diyalog buluşmaları düzenleyecek.

“Güçlü bir insanın arketipi sonsuza kadar değişti. Benim için güçlü olmak, her şeyden evvel kendinizi korkmadan, olduğunuz üzere tabir etme özgürlüğüdür” diyen Donatella Versace, “Güç, günlük hayatımızda pek çok rol oynar. Süper arkadaşlarımın yer aldığı ‘Medusa Power Talks’ 2021’de güçlü olmanın hepimiz için ne manaya geldiğini konuşacak, inceleyecek ve elbet tartışacak. Görmek istediğim geleceği temsil eden seslere bir platform sunma konusunda tutkuluyum ve öykülerini duymak için sabırsızlanıyorum” diye ekledi.

Projeyi Instagram üzerinden teaser görüntüler ile duyuran Versace, markanın uzun bir müddettir vazgeçilmez bir modülü olan Medusa sembolünün yalnızca bir amblem değil birebir vakitte her bayanı temsil eden bir figür olduğunu vurguladı. “Medusa birçok güce uyan bir bayan, buna sevginin gücü de dahil. Medusa benim için bunu temsil ediyor: mağlup olmayı reddetme. Medusa benim içinde mi? Evet Medusa olduğumu hissediyorum,” diyen Versace, markasının sembolünün bu sohbet serisinin kıymetli bir kesimi olduğunu ekledi.

Bir öteki teaser görüntüsünde ise “Güçlü olmak azim gerektirir ve kendinizi ne olarak gördüğünüze dair amansız ve lazer odaklı bir vizyon gerektirir,” diyen Precious Lee’ye ek olarak Shayk ise, “Daha çok güç istiyor muyum? Kim istemez ki?” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir