CAMBRIDGE DÜŞESİ KİTAP ÇIKARIYOR!

Pandemi ile geçen 2020’de dünya meskene kapanırken, Cambridge Düşesi Kate Middleton, şartlar el verdiği sürece vakıf çalışmalarına devam etmişti. ‘Hold Still’ başlığındaki projesi ile dikkat çeken Kate Middleton, Londra’daki National Portrait Gallery ile bir ortaya gelerek İngiltere’de yaşayanları pandemi sırasındaki günlük hayatlarının fotoğraflarını toplamaya davet etmiş ve bunun sonucunda 31 bin fotoğraf almıştı. 31 bin fotoğraf ortasından 100 finalist ile National Portrait Gallery üzerinden sanal bir stant açan Middleton, tıpkı vakitte portrelerin daha sonra İngiltere’de birçok reklam panosunda gösterilmesini sağlamıştı.

Artık ise Kensington Sarayı, bu insiyatifin üzerine farklı bir ekleme yapıldığını duyurdu. Stantlarda yer alan tüm fotoğrafların ‘Hold Still’ projesinden tam bir sene sonra 7 Mayıs’ta bir kitap olarak yayınlanacağını belirtildi. Kitap, yarış kazananlarının fotoğraflarının tam sayfa kopyalarını ve bunların yanı sıra 70’den fazla İngiliz toplumunda reklam panolarında yer alan çekimleri içerecek. Yayınlanan basın açıklamasına nazaran tüm gelirler, Mind kurumunun mahallî çalışmalarına, National Portrait Gallery’nin eğitim projelerine ve İngiltere’deki sanat ve mental sıhhat insiyatiflerine bağışlanacak.

Kitabın önsözünde, “Önümüzdeki yıllarda Covid-19 pandemisine dönüp baktığımız vakit, yüzleştiğimiz zorluklara bakacağız—kaybettiğimiz sevdiklerimize, ailemizden ve arkadaşlarımızdan uzaklaştığımız izolasyonlara ve ön safhalarda çalışanların üzerinde oluşan baskıya. Fakat tıpkı vakitte olumlu şeyleri de hatırlayacağız: inanılmaz uygunluk hareketleri, hayatın her kesitinden ortaya çıkan yardımcılar ve kahramanlar ve birlikte yeni bir olağana nasıl adapte olduğumuz” yazan Cambridge Düşesi, bu süreçte herkesin bir ortaya geldiğini söylemeyi unutmadı.

“Umarım finaldeki 100 fotoğraf, tarihin bu harika anında yaşanan tecrübeleri ve hisleri stantlar, etrafındakileri korumak için çalışan herkesin hayranlık uyandıran gayretlerine hürmet gösterir ve bize bu eşsiz periyodun üzerinde düşünmemiz için bir alan sağlar,” diyen Kate Middleton kitaptaki kelamlarını noktalarken, Kensington Sarayı ise Middleton’un pandemi sürecini ailesi ile geçirdiği Norfolk’taki Anmer Hall konutundan bir fotoğraf paylaşarak kitabın duyurusunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir