JESSICA ALBA OYUNCULUĞU NEDEN BIRAKTI?

Jessica Alba mesleğinin başında Hollywood’daki en tanınan oyunculardan biriydi. 1990’lı yıllarda meslek basamaklarını süratle tırmanan Alba, Amerikan televizyon dizilerinin aranan yüzü olmuştu. Doksanlı yıllardaki şöhretini 2003’te ‘Honey,’ 2005’te ‘The Fantastic Four’ ve ‘Sin City,’ 2010’da ‘Valentine’s Day’ ve ‘Little Fockers’ üzere sinemalara taşıyan Alba, yıllar geçtikçe ekranlardan uzaklaşmaya başladı. İki sene evvel İngiltere’ye açılan Honest Beauty isimli sıhhat ve wellness isimli markasını 2011’de kuran Alba, Gwyneth Paltrow üzere ünlü dünyasında bir sıhhat gurusu olarak anılıyor.

Yakın vakitte bir dergiye verdiği röportajda oyunculuğu bırakma kararını anlatan Jessica Alba, 2008’de birinci bebeği Honour’a gebe olduğunu öğrendikten sonra aile sıhhatinin hayatındaki en büyük öncelik olduğunu anladığını söyledi. “Annem çok genç bir yaşta, 20’li yaşlarında kanserdi. Ben de kronik bir hastalık ile büyüdüm. 11 yaşımdan evvel beş ameliyat oldum” diyen Alba, “Kronik alerjilerim de vardı ve çocukluğumda çok fazla hastaneye gittim” diye ekledi.

Kendi çocukları olduktan sonra sıhhatin ne kadar kıymetli olduğunu çok daha güzel anladığını söyleyen Alba, “Şöyle bir an yaşadım: yaşamak, gelişmek ve mümkün olduğunca çok dünyaya getirdiğim bu küçük beşerle vakit geçirmek istiyorum. Yani sıhhatim kıymetli. Bu küçük insanın sağlıklı olmasını istiyorum. Ve sıhhatiniz olmadığında keyifli olmak hakikaten çok sıkıntı.” dedi.

Röportajı sırasında oyunculuk mesleğinden ayrılma kararını yıllarca şöhret basamaklarını tırmanmakla çaba ettikten sonra tam istediği yere ulaştığını düşündüğünde verdiğini söyleyen Alba, tüm bunlara karşın çok net olduğunu ekledi. “Sağlığım kararımı motive etti. Motivasyonum, ‘Bir daha işe alınacak mıyım?’ değildi. Dürüst olmak gerekirse mesleğimin üst basamaklarındaydım. Daha evvel yaptığım ve daha özgün olduğum şeyleri yapmaya dönme ihtimalim yoktu. Bunu yapamazdım. Açıkçası çok da umrumda değildi. Bu çok daha büyük bir şeydi,” diyen Alba, “Eğer bu türlü bir platformum olacaksa, daha manalı şeyler yapıp farklılık yaratmak için ne yapabilirim? Birinci defa anne olduktan sonra bu birden bana çok gerçek geldi” diye ekledi.

Vaktinin birçoklarını wellness dalında geçirmesine karşın Alba vakit zaman sinemalarda görülüyor. Son olarak ‘L.A’s Finest’ isimli TV serisinde yer alan Alba, Gabrielle Union ile birlikte Los Angeles Polis Departmanı’nın güçlü iki polisinden birini canlandırmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir