PRENSES DIANA’NIN MEKTUPLARI AÇIK ARTIRMADA SATILDI

Yaklaşık yirmi yıldır saklanan ve Prenses Diana’nın yazdığı mektup koleksiyonu geçtiğimiz hafta bir açık artırmada $113 bine satıldı! 1990 ve 1997 yılları ortasında Prenses Diana’nın arkadaşı Roger Bramble’a yazdığı mektuplar, uzun bir müddettir gizleniyordu. Artık ise Netflix’in ‘The Crown’ serisi ile Prenses Diana’nın tekrar bir ikon olması ile birlikte Bramble ailesi, bu mektuplar ile Lady Di’nin farklı bir yanını görmemizi umuyorlar.

“Diana’nın yeni yansıtmalarının halkın aklında kabul edilen bir tasvir olabileceğinden tasa duyduk. Bu mektupların Prenses Diana’nın şefkatli, kültürlü ve şahane bir insan olduğunu ortaya çıkardığına ve daha geniş bir yelpazeye yayıldığında sırf bu mektuplara prestij edilebileceğine inanıyoruz” diyen Bramble ailesi, mektuplar ile gerçek Prenses Diana’yı göreceğinizi vurguluyorlar.

Diana’nın Prens Charles’dan ayrılığını, mental sıhhat uğraşını ve basın ile yaşadığı kasvetleri anlatan mektuplarda tıpkı vakitte Prenses’in daha komik ve esprili yanı da öne çıkıyor. “Umarım Westminster Abbey’e gelişin, İşverenin gelişinden evvel olmuştur, şayet o denli değilse münasebetin kendim olarak belirtilmesini beklerim” yazan Prenses Diana’nın, Kraliçe II. Elizabeth’e ‘Patron’ diye hitap ettiği 19 Ekim, 1995’te tarihli mektup ise $12 bine satılarak açık artırmanın en dikkat alımlı mektupları ortasında yer aldı.

Diğer bir mektupta, Bramble’a Charles’dan boşanma sürecini ele alırken “çok beğenilen bir oyalama” için teşekkür eden Diana, birebir vakitte Andrew Morton’un ‘Diana: Her True Story—In Her Own Words’ isimli biyografisinin yayımlanmasından sonra gelen “korkunç bir haftayı” anlatıyor.

Dünyanın dört bir tarafından iştirakçi alan açık artırmadan elde edilen tüm gelirler, Prenses Diana’nın birlikte çalıştığı ‘English National Ballet,’ ‘Young Musicians Symphony Orchestra,’ ‘Opera Rara’ ve ‘Benesh International Endowment Fund’ üzere kurumlara bağışlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir