ELLEN DEGENERES İZLEYİCİLERİNİ KAYBEDİYOR!

Ellen DeGeneres’in gösterisi, iş yerindeki suistimal söylentilerinden sonra bir milyonun üzerinde izleyici kaybetti. New York Times’ın haberine nazaran Eylül ayından beri yaklaşık 6 ay içerisinde 1.5 milyon izleyicisi olan Ellen DeGeneres’in geçtiğimiz sene birebir vakitlerde 2.6 milyon izleyicisi vardı. Times’ın raporlarına nazaran yaklaşık %43 kayıp yaşayan DeGeneres, rakiplerine kıyasla en fazla düşüşü yaşadı.

Nisan ayında, ‘Ellen DeGeneres Show’ grubundan yaklaşık 30 çalışan, Variety’e pandemi sonrasında iş yerindeki davranışlar sebebiyle ‘çok öfkeli’ olduklarını söylemişlerdi. Fiyat, çalışma saatleri, fizikî ve mental sıhhat konusunda karanlıkta bırakıldıklarını söyleyen ‘Ellen DeGeneres Show’ grubu, pandemi ile birlikte durumun çok daha ciddileştiğini vurgulamışlardı.

O vakitten beri, gösteri ve DeGeneres, işyeri suistimal suçlamalarıyla karşı karşıya kalmış ve DeGeneres, insanların kendisiyle göz teması kurmasına müsaade vermediği tarafındaki söylentileri yalanlayarak, çalışanlardan özür dilemişti. Birebir vakitte gösterideki toksik kültür raporlarının akabinde üç üretimciyi kovan DeGeneres, çalışanları için elinden geleni yapacağını söylemişti.

Temmuz ayında, çalışma yerinde ‘ırkçılık, endişe ve tehdit’ kültürü deneyimlediklerini söyleyen eski ‘Ellen DeGeneres Show’ çalışanları, söylentileri daha da artırmışlardı. Gösterisinin 18. Döneminin finalinde bu argümanlara karşılık veren DeGeneres, “Duymuş olabileceğiniz üzere, bu yaz şovumuzda toksik bir çalışma ortamı olduğu savları vardı ve sonra bir soruşturma açıldı. Burada asla olmaması gereken şeylerin olduğunu öğrendim. Bunu çok ciddiye alıyorum ve etkilenen insanlara çok üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Ayrıcalık ve güç konumunda olduğumu biliyorum ve bununla birlikte sorumluluğun geldiğinin de farkındayım ve şovumda olanların sorumluluğunu alıyorum. Bu Ellen DeGeneres Show. Ben de Ellen DeGeneres’im. Benim adım orada, benim adım şurada, benim adım her yerde,” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir