PRENS HARRY’NİN YENİ BİR İŞİ VAR!

Prens Harry’nin resmi olarak yeni bir işi ve unvanı var. Sussex Dükü, milyar dolarlık koçluk ve akıl sıhhati şirketi BetterUp’ta baş tesir sorumlusu rolünü kabul ettiğini açıkladı. Prens Harry’nin takımlarına katıldıkları için çok heyecanlı olduklarını belirten San Fransisco asıllı BetterUp firması, Sussex Dükünü takıma almış oldu!

Bir blog paylaşımı ile 2,000’nin üzerinde mental sıhhat koçu barındıran ve NASA, Hilton, Chevron üzere markalar ile çalışan BetterUp’a neden katıldığını açıklayan Prens Harry, “Amacım mental sıhhat üzerindeki kritik diyalogu artırmak, destekleyici ve niyetli topluluklar oluşturup, dürüst ve açık konuşmalar için bir ortam sağlamak. Ve umudum, insanların içsel güçlerini, dirençlerini ve inançlarını geliştirmelerine yardımcı olmak. Zihinsel zindeliğimize odaklanmanın ve önceliklendirmenin, içimizde olduğunu asla bilmediğimiz potansiyel ve fırsatları ortaya çıkardığına inanıyorum. Kraliyet Deniz Komandolarının dediği üzere, “Bu bir ruh hali, Hepimizin içinde var” dedi.

“Zihninizle ahenk içinde olmak ve etrafınızda bir takviye yapısına sahip olmak, kendi en yüksek versiyonunuzu bulmak için kritik değere sahiptir. Kendi hayatımda öğrendiğim şey, acıyı maksada dönüştürme gücüdür. Orduda geçirdiğim on yıl boyunca, yalnızca fizikî direnç değil, tıpkı vakitte zihinsel direnç de geliştirmemiz gerektiğini öğrendim ve o vakitten beri, dayanıklılığın ne manaya geldiğine ve onu nasıl inşa edebileceğimize dair anlayışım, tanıştığım ve onlardan bir şeyler öğrendiğim binlerce kişi ve uzman tarafından şekillendi” diye kelamlarına devam eden Prens Harry, tanıdığı, tanımadığı herkese yardım olmak istediğini belirtti.

Telefon, ileti ve imajlı konuşma ile insanları koçlar, danışmanlar, mentorlar ile buluşturan BetterUp uygulaması, dijital üzerinden birebir konuşmalar ve görüşmeler yaratıyor. Bu misyonu kabul etmeden evvel bir BetterUp danışmanı ile konuştuğunu itiraf eden Prens Harry, “Gerçekten şahane bir koç ile bir ortaya geldim, bana nitekim çok âlâ tavsiyeler verdi ve bakış açımı değiştirdi ve bu yüzden, mental fitness yetimizi güçlendirmeye inanıyoruz, tüm Archewell takımımızın de BetterUp uygulamasına erişimi var” dedi.

Yeni vazifesinde mental sıhhat üzerine sözcü olacak olan Prens Harry birebir vakitte mevzu çerçevesinde farkındalık yaratacak. BetterUp uygulamasının toplumsal misyonunu ve tesirini yönlendirecek olan Prens Harry, eser stratejileri üzerinde çalışarak, uygulamayı milletlerarası bir boyuta getirmeyi hedefliyecek. Seyahat kısıtlamaları kalktığı vakit San Fransisco’daki merkeze gidecek olan Prens Harry, BetterUp’ın sözcüsü ve elçisi olacak.

Geçen sene Harry ile bir ortak arkadaşları sayesinde çalışan BetterUp CEO’su Alexi Robixhaux, “Onun ilham ve aksiyon yoluyla tesir modelinden güç alıyoruz. Gerçek bir dünya vatandaşı olarak, Prens Harry, hayatını dünyanın her yerindeki insanların farklı gereksinimlerine dikkat çekmeye ve akıl sıhhati teşebbüslerini savunmaya adadı” dedi. Wall Street Journal, Sussex Dükü’nün çalışanları yönetmemesine yahut direkt rapor almamasına karşın, tüm toplantılara katılacağını ve özel şirket etkinliklerinde görünmesinin beklendiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir