ANGELINA JOLIE, BRAD PITT’İN KENDİSİNE VE ÇOCUKLARINA ŞİDDET UYGULADIĞINI TEZ ETTİ

Angelina Jolie ve Brad Pitt’in davası gün geçtikçe daha da olaylı geçiyor. Entertainment Tonight’ın haberine nazaran 12 Mart’ta mahkemeye yeni dokümanlar sunan Angelina Jolie, Brad Pitt’in kendisine ve çocukları Maddox, Pax, Zahara, Shiloh ve ikizleri Know ve Vivienne’a fizikî şiddet uyguladığını argüman etti.

2016 yılında da birebir tezleri öne süren Jolie’nin davası fes edilmiş ve polis raporları, Jolie’nin bu tezlerinin davaya uygun olmadığını yazmıştı. Us Weekly’nin haberine nazaran bir kaynak, Jolie’nin bu argümanların yalnızca Brad Pitt’in canını acıtmak için ortaya çıkardığını yazdı. “Son yıllarda Angelina birçok yorum yapıyor fakat hiçbiri kanıtlanamıyor” diyen kaynak, “Angelina tekraren çocuklarını kullanarak Brad Pitt’in canını yakmaya çalıştı ve bu tezler da tıpkı tutumun bir öbür göstergesi,” diye ekledi. 2016 yılında, Pitt, Federal Soruşturma Ofisi ve Çocuk ve Aile Hizmetleri Dairesi tarafından, kendisiyle en büyük oğlu Maddox ortasında özel bir uçaktayken meydana geldiği sav edilen çocuk istismarı argümanlarından aklanmıştı.

Angelina Jolie, Brad Pitt ve Maddox, 2013 (Getty Images)

2004’te ‘Mr. And Mrs. Smith’ setinde tanışan Jolie ve Pitt, 2016’da iki yıllık evliliklerinin akabinde ayrılmış ve 2019’da resmi olarak boşanma kararı almışlardı. Şimdi finalize edilmeyen boşanma davası hala olaylı bir formda sürüyor. Aralık 2020’de şiddetten korkan bayanlar için tavsiyeler veren Jolie, bu söylentileri artırmıştı. Birleşmiş Milletler için Özel Konvoy olarak çalışan Jolie, uzun vakittir toplumsal cinsiyet eşitliğinin savunmuş ve bayanların kriz vakitlerinde orantısız bir halde yaşadıkları şiddet durumunun pandemi oranlarına ulaştığının altını çizmişti.

Angelina Jolie, Brad Pitt ve çocukları, 2009 (Getty Images)

Pitt’in şiddet söylentilerine ek olarak çiftin 19 yaşındaki oğulları Maddox, ebeveynlerin süren velayet davasında bir dönüm noktasına sebep oldu. 18 Mart’ta babasına karşı demeç veren Maddox, Brad Pitt’in soyadını kullanmak istemediğini söyledi. Resmi olmayan evraklarda Pitt soyadı yerine annesi Angelina Jolie’nin soyadını kullanan Maddox, resmi olarak soyadını değiştirmek istediğini söyledi. Raporlara nazaran bunu desteklemediği belirtilen Angelina Jolie’ye karşın, oğulu Maddox’un yetişkin bir birey olarak bu kararının kesin olduğu söylendi. Jolie’nin şiddet argümanlarından birkaç gün sonra soyadını değiştirme talebinde bulunan Maddox’un annesinin telaffuzlarını desteklediği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir