‘THE QUEEN’S GAMBIT’ MÜZİKAL OLUYOR

Netflix’in hit serisi ‘The Queen’s Gambit’ muvaffakiyetini Broadway’e taşıyor. Geçtiğimiz sene Netflix’in en çok izlenenleri ortasında olan ‘The Queen’s Gambit’ şimdilerde bir müzikal olarak uyarlanıyor. Yıllarca bir sinema olarak uyarlanması beklenen Walter Tevis’in 1983 yılında yazdığı roman, bir satranç dehasının öyküsünü anlatıyordu. Yedi kısımlık seride Anya Taylor-Joy’un canlandırdığı satranç dehası Beth Harmon’un katıldığı turnuvaları ve bağımlılık ile uğraşını izlemiştik. “İkinci dönem olacak mı? Sonraki dönemlerde ne göreceğiz?” üzere soruların karşılıklarını ararken ‘The Queen’s Gambit’ cihanını öbür bir stilde izleyeceğimizi öğrendik!

Variety’nin haberine nazaran, ‘What The Constitution Means To Me’ ve ‘Slave Play’ üzere oyunların ardındaki Level Forward tarafından satın alınan ‘The Queen’s Gambit’ öyküsü, Broadway müzikali haline geliyor. Mutabakatın ve üretimin birinci etabında olunmasına karşın müzikalin Tevis’in romanından uyarlanacağı belirtildi. Tıpkı seride olduğu üzere Beth Harmon’un kıssası etrafında gelişecek olan müzikal, Kentucky’de yaşayan kimsesiz bir kızın satranç yeteceğini keşfetmesini anlatacak. Dünyanın yükselen satranç yıldızı olan Beth Harmon’un kendi iç savaşını müzikal olarak göreceğiz.

Level Forward CEO’su Adrienne Becker ve üretimci Julia Dunetz, yaptıkları açıklamada, “The Queen’s Gambit’i sahneye sevilen ve kalıcı müzikal ile getirme sorumluluğunu yönetmek Level Forward için bir ayrıcalık. Mert ve taze bir bakış açısıyla izleyiciler Beth Harmon’un seyahatine ve en son zaferine güç veren ve onu sürdüren ilham verici bayanların dostluğunu ve cüretini paylaşıyor. Öykü, çağdaş cinsiyet ve ırk gayretlerimizin ortasında bir siren daveti misyonu görüyor. Bu projeyi ileriye taşımak için sabırsızlanıyoruz,” dediler.

Takımdaki isimler hakkında şimdi bilgimiz olmasa da Anya Taylor-Joy’un performansını düşünürsek, müzikalde yerini dolduracak kişinin uzun ve ayrıntılı bir arama ile gerçekleşeceğine eminiz. Pandemi sonrasında tiyatrolara doluşmaya sabırsızlanmak için bir neden daha!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir