H&M SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA GÖZÜ PEK BİR ADIM ATIYOR

H&M, bu ilkbaharda, Agraloop ™ ve Biofibre ™ üzere yenilikçi materyallerin kullanımını arttırarak sürdürülebilirlik çalışmalarında yeni bir bahadır adım atıyor ve moda sanayisindeki değişime öncülük etmeye devam ediyor. 90’ların minimalist tarzı ve sportif bir giyilebilir bir karışımından oluşan koleksiyonun kilit kesimleri ortasında kolsuz kapüşonlu, bağcıklı askılı ve yanlarda büzgülü ayrıntılı slip elbise ve yama cepli kolsuz kot yelek yer alıyor.

H&M Conscious Exclusive AW20’de birinci çıkışını yaptıktan sonra, Agraloop ™ Biofibre ™ gereçleri artık ana koleksiyonlara ekleniyor. Besin mahsulü atığını – bu durumda yağlı kenevir atığını – doğal bir life dönüştüren Agraloop ™ Biofibre ™, kolsuz kapüşonlu ve yumuşak dokulu trençkot üzere birkaç modüle dönüşüyor.

Koleksiyonun geri kalanında ise, boyanmamış organik pamuklu jarse, kot ve poplin ve organik keten üzere H&M’in 2030 yılına kadar sadece % 100 geri dönüştürülmüş yahut sürdürülebilir kaynaklı gereçleri kullanmaya yönelik maksadını yansıtan sürdürülebilir malzemeler kullanılıyor. Renk paleti ferdî tarz kombinlerini kolaylaştıran nötr – bej, ekru, gri ve siyah tonlarından oluşuyor.

H&M İlkbahar 2021 koleksiyonu 20 Nisan’dan itibaren mağazalarda ve hm.com’da satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir