DUA LIPA’NIN GRAMMY PERFORMANSI

Dua Lipa’nın 2021 Grammy Ödülleri’ndeki mükemmel performansını konuşma zamanı! Bu yılki gösteri için en tanınan müziklerini söylemeye karar veren Dua Lipa, birinci olarak göz kamaştıran fuşya Atelier Versace imzalı elbisesi ile Grammy sahnesinde TikTok’ta hit olan ‘Levitating’ müziğini söyledi. Daha sonra ışıltılı, oversized bir ceket elbise ve çizme giyen Dua Lipa, DaBaby ile performansına devam etti. Son olarak ceketini çıkararak iki kesimli ışıltılı kostümü ile 80’li yılları andıran Dua Lipa, ‘Don’t Start Now’ müziğini söyledi.

Performansı ile müzik dünyasının başrolünde olduğunu kanıtlayan Dua Lipa, 2021 Grammy Ödülleri’nde 6 kategoride aldığı adaylıklar ile de gecenin dikkat çeken isimleri ortasında oldu. ‘Yılın En Âlâ Albümü,’ ‘Yılın Müziği,’ ‘En Güzel Pop Solo Performansı,’ ‘En Âlâ Düet Pop Performansı’ ve ‘En Düzgün Vokal Pop Albümü’ mükafatlarına aday gösterilen Dua Lipa, adaylıklarının birçoklarını hit müziği ‘Don’t Start N0w’ ile aldı. 2020’de çıkardığı ‘Future Nostalgia’ albümü ile tüm albüm kategorilerinde ödül adaylığı alan Dua Lipa, gecenin öne çıkan sanatkarları ortasında oldu. ‘En Düzgün Vokal Pop Albümü’ Mükafatını kazanan Lipa, mükafatı ile poz vermeyi de unutmadı.

Daha evvel iki Grammy Mükafatı kazanan Lipa, “Bazen yüksek sesle söyleyince inanılır üzere gelmiyor ve biraz şaşkınlık içindeyim,” diyerek bu kadar fazla ödül adaylığının olmasına yansısını anlatmıştı. Geçtiğimiz hafta Entertainment Tonight’a katılan Lipa, “Bu hakikaten olağanüstü lakin birebir vakitte aklıma sakinlik veriyor… Bunlar hakikaten yalnızca düşlerinizde oluyor ve bu yüzden kimsenin beni uyandırıp ‘Tamam, uyan artık okul vakti!’ üzere bir şey demesini istemiyorum,” demişti.

2019’da birinci Grammy Ödülleri’ni ‘Electricity’ müziği ile ‘En Güzel Yeni Sanatçı’ ve ‘En Düzgün Dans Şarkısı’ kategorilerinde kazanan Lipa, bu mükafatların hayranları için daha çok çalışması konusunda motivasyon olduğunu söylemişti. Bu ödüllerden sonra “Burada olmayı hak ettiğimi göstermem gerekiyor,” diyen Lipa’nın şimdiye kadar elinden gelenin fazlasını yaptığını açıkça söyleyebiliriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir