BMW’NİN BÜSBÜTÜN ELEKTRİKLİ MODELİ YENİ BMW iX3 TÜRKİYE’DE!

Dünya süratle elektrikli arabalara hazırlanıyor. Pek çok ülke 2025 sonrasında elektrikli araba dışında yeni araba üretimine müsaade vermeyeceğini duyurmuşken, elektrikli arabaların yükselişi de hızlanarak devam ediyor. BMW’nin büyük beğeni toplayan, SAV şeklindeki büsbütün elektrikli Yeni BMW iX3 modeli de artık Türkiye’de.

Elektrikli arabalar tüm dünyada ağır bir talep görüyor ve bu bir tesadüf ya da süreksiz bir heves değil. Epeyce yüksek sürüş konforu sunan bu son teknoloji mucizesi arabalar, tıpkı vakitte düşük yakıt maliyeti sayesinde seyahatleri çok daha ekonomik hale dönüştürürken, petrol türevi yakıtlar tüketmediği için karbon ayak izini minimuma çekerek etraf kirliliğini de yok ediyorlar.

BMW’nin büsbütün elektrikli SAV modeli Yeni BMW iX3 de, güçlü çizgileri ve etkileyici dizaynıyla radarımıza yakalandı.

SAV terimine yabancı olanlar için çabucak açıklayalım. SAV kavramı, SUV’dan sonra karşımıza çıkan yeni bir konsept. Sport Activity Vehicle (Spor Aktivite Aracı) olarak tanımlanan SAV’lar hem off-road kapasitesine sahipken hem de bir spor arabanın konforuna ve atikliğine sahip araçlar olarak, çok üst düzey bir sürüş tecrübesi sunuyor. Yeni BMW iX3 de çok başarılı bir SAV olarak dikkat çekiyor.

Borusan Otomotiv, Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin büsbütün elektrikli SAV arabası Yeni BMW iX3’ü Nisan ayından itibaren Türkiye’de yollarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Sade ve şık ancak çok işlevli tasarım

Yeni BMW iX3’ün sade ve güçlü çizgileri arabanın çağdaş görünümüne katkıda bulunurken, BMW i ayrıntıları ise markanın büsbütün elektrikli birinci SAV’ı olmasının ayrıcalığını vurguluyor. BMW i’ye özel Böbrek Izgaraları’nın kafese emsal yapısı ve yatay olarak düzenlenen modülleri, etkileyici bir ön tasarım ortaya çıkarıyor. Ayrıyeten, 20 inçlik aerodinamik jantlar, BMW i’nin ikonik mavi rengindeki difüzör ve öteki ek kesimler ise özel tasarım lisanının dengeli bir halde art kısma de aktarılmasına imkan sağlıyor.

Kabindeki BMW i kapı eşik kaplamaları üzere bağımsız ayrıntılar ve standart olarak sunulan ön ayarlı BMW i mavi ortam aydınlatması, Yeni BMW iX3’e çağdaş ve şık bir atmosfer oluşturuyor. Konsolun merkezinde yer alan BMW iX3 ambleminin yanı sıra, denetim ekranındaki göstergeler ve kadranlar, modelin özel ve eşsiz görünümüne vurgu yapıyor.

40:20:40 oranında katlanabilen koltuklar sayesinde BMW X3 ile birebir ferahlıkta bir iç yer sunan Yeni BMW iX3’ün, 510 litrelik bagaj hacmi, koltuklar katlandığındaysa 1.560 litreye kadar çıkıyor.

Pekala büsbütün elektrikli Yeni BMW iX3 hangi özelliklere sahip?

BMW’nin, yüksek sürüş performansını beşinci kuşak BMW eDrive teknolojisiyle birleştiren büsbütün elektrikli Yeni BMW iX3 tam şarjla WLTP kriterlerine nazaran 459 kilometre, NEDC kriterlerine nazaran 520 kilometre menzil sunuyor. BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki birinci SAV modeli olan Yeni BMW iX3, 286 bg azamî güç ve 400 Nm azamî tork üreterek 6.8 saniyede 0’dan 100 km/s sürate ulaşıyor. Yeni BMW iX3, süratli şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşırken, sadece 34 dakikada pillerini yüzde 80 oranında şarj ediyor.

Standart donanımda bile üst segment özellikler

Yeni BMW iX3 varlıklı standart donanımlarıyla rakiplerinden ayrışıyor. Adaptif LED Farlar, Otomatik Klima/3-Bölgeli, Isıtmalı Ön Koltuklar, Akustik Muhafaza, Otomatik Açılır Bagaj Kapağı, Panoramik Cam Tavan, BMW Live Cockpit Professional, Sürüş Asistanı Professional, Akıllı Telefon Arayüzü, Kablosuz Şarj/Bağlantı Sistemi, Park Asistanı Plus, Harman/Kardon Ses Sistemi ve BMW Iconicsounds Electric üzere donanımlar standart olarak sunuluyor.

BMW kullanıcılarına “Seçim Gücü” sunuyor

Yeni BMW iX3 ile eser gamına büsbütün elektrikli bir model daha ekleyen BMW, elektrifikasyon stratejisini adım adım hayata geçiriyor. Çok taraflılığı ve sağlamlığını, emisyon içermeyen büsbütün elektrikli sürüş keyfiyle birleştiren Yeni BMW iX3, markanın akaryakıtlı, dizel, ve büsbütün elektrikli motor seçeneklerinin bir ortada sunulduğu birinci model olma özelliğini de taşıyor. Dünya çapında kullanıcılarının farklı gereksinimlerine yönelik tahliller üretmeye devam eden BMW, “Seçim Gücü” olarak isimlendirdiği yaklaşımla global CO2 emisyonunu azaltma yolundaki gayelerine bir adım daha yaklaşıyor.

Yeni BMW iX3 ön siparişe açıldı

Yüksek performans ile verimliliği bir ortada sunan Yeni BMW iX3, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları, bmw.com.tr ve bmwnibul.bmw.com.tr üzerinden ön sipariş edilebiliyor. Ayrıyeten, Yeni BMW iX3 sahibi olacak BMW tutkunları diledikleri lokasyona kurulabilecek ve şarj mühletini kıymetli ölçüde azaltan BMW i Wallbox fırsatından da yararlanabiliyor.

İlandır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir