BEYONCE GRAMMY REKORTMENİ OLDU!

Beyonce, dün akşam gerçekleşen 2021 Grammy Ödülleri’nde 28. mükafatını kazandı. Megan The Stallion ile ‘Savage’ müziğiyle ‘En Yeterli Rap Performansı,’ ‘Black Parade’ ile ‘En Güzel R&B Performansı’ ve ‘Brown Skin Girl’ ile ‘En Âlâ Müzik Videosu’ Mükafatlarını kazanan Beyonce’nin mesleği boyunca ise toplam 79 Grammy Mükafatı adaylığı bulunuyor. Birinci mükafatını 1999’da Destiny’s Child ile ‘Bills, Bills, Bills’ müziği ile kazanan Beyonce, dün akşam Grammy tarihine geçerek en çok mükafatı bulunan bayan oldu.

“Bir sanatçı olarak işim, hepimizin vazifesi vakti yansıtmak” diyerek konuşmasına başlayan Beyonce, “Çok güç bir vakit oldu. Bu nedenle insanları motive etmek, yükseltmek, bana ve dünyaya ilham kaynağı olmaya devam eden tüm siyah kraliçelerimizi ve krallarımızı kutlamak istedim,” diye ekledi. Grammy tarihine geçtiğinin farkında olan Beyonce, “Bu sahiden inanılmaz. Hayatım boyunca çalıştım, dokuz yaşından beri. Bunun gerçek olduğuna inanamıyorum. Bu sahiden büyülü bir gece. Çok teşekkür ederim. Kızımın izlediğini biliyorum, iki kızım ve oğlum, hepiniz izliyorsunuz” diyerek mükafatını çocukları Blue Ivy, Rumi ve Sir Carter’a ithaf etti.

Ödül merasimi için düşük omuzlu ve büzgülü siyah deri bir küçük elbise giyen Beyonce, Schiaparelli’den ‘statement’ küpeleri tercih etti. Grammy’nin internet sitesine nazaran Quincy Jones ile birlikte en çok Grammy Mükafatı olan sanatkarlar listesinde ikinci sırada yer alan Beyonce’nin önünde 31 Grammy Mükafatı ile bestekar Georg Solti var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir