PRENS WILLIAM SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Röportajın üzerinden neredeyse 1 hafta geçti, fakat hala Sussex Çiftinin Oprah Winfrey ile yaptığı röportajı konuşuyoruz! Açıklamaları ile tüm dünyada şok tesiri yaratan Meghan Markle ve Prens Harry, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin ırkçı olduğunu söylemiş ve hayli sansasyonel itiraflarda bulunmuşlardı. Geçtiğimiz günlerde Buckingham Sarayı Kraliçe II. Elizabeth ismine bir açıklama yayınlasa da, Prens William, Kraliyet Ailesi’nin yüksek mevkideki üyeleri ortasında direkt olarak yorum yapan birinci kişi oldu. Kate Middleton ile bir aktifliğe katılan Prens William, fazla açık konuşmasa da Sussex Çiftinin tezleri hakkında yorum yaptı.

Sky News gazetecisinin, “Kraliyet Ailesi ırkçı bir aile mi?” dorusunu yanıtlayan Prens William, “Biz muhakkak ırkçı bir aile değiliz,” diyerek Markle ve Prens Harry’e gönderme yaptı. Yıllar boyunca süren Sussex ve Cambridge Çifti çatışma dedikodularına karşın basına konuşmayan Prens William ve Kate Middleton, röportajın akabinde bu yorumu yaparak izleyenleri şaşırttılar.

Meghan Markle’ın Kraliyet Ailesi’ne girdiği vakitlerde yapılan ırkçı yorumlara yanıt vermeyen Cambridge Çifti, geçtiğimiz yaz İngiltere’deki ‘Black Lives Matter’ protestolarında da yorum yapmamayı tercih etmişlerdi. Kısa bir müddet evvel futboldaki ırkçılığa yorum yapan Prens William’ın bu söylemi Twitter’da çok eleştirilmişti. Yıllar boyunca kardeşinin eşini korumayan William’ın futbol için yaptığı bu tenkit sorgulanmıştı. Oprah Winfrey röportajı sonrasında kardeşi ile konuşup konuşmadığını soran Sky News gazetecisine karşılık veren Prens William, “Hayır, şimdi onunla konuşmadım lakin konuşacağım,” diyerek Sussex Çifti hakkında gelen soruları noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir