MEGHAN MARKLE’IN YILLIĞINDAKİ AYRINTI

Meghan Markle’ın İngiliz Kraliyet Ailesi’ne adım atmadan evvel başlayan olay çizelgesi, Sussex Çiftinin Kraliyet Ailesi’nden ayrılma kararlarına karşın birebir süratte devam ediyor. Tüm haksız iftiralara ve ayrımcılığa dayanamadığını söyleyen Sussex Düşesi Meghan Markle, Oprah Winfrey’e medya ve halkın tenkitlerinin psikolojisine tesirini anlattı.

Meghan ile ilgili tenkitlerin birçok haksız ve iğneleyici olması ile birlikte, genelde Markle hakkında saklı bir gündemi olduğu ve İngiliz Kraliyet Ailesi’ne girmesinin de “sosyal tırmanıcı” olması sebebiyle olduğu söyleniyordu. Lakin Markle’ın okul yıllığı fotoğrafı Sussex Düşesinin her daim zorluklara karşı çaba ettiğini kanıtlıyor.

2 Nisan 2020’de Meghan’ın lise yıllarındaki yıllığından bir fotoğraf paylaşan ‘After Work Drinks’ isimli podcast yayını, tıpkı vakitte Düşesin kullandığı alıntıyı da açıklamıştı. Amerika’nın First Lady’si Eleanor Roosevelt’in bir alıntısını yazan Markle, “Kadınlar çay poşetleri üzeredir: Sıcak suya girene kadar ne kadar güçlü olduklarının farkına varmazlar,” kelamını tercih etmiş! Bu alıntı, Markle’ın şu günlerde yaşadıkları için çok hakikat olduğunu söyleyebiliriz. Oprah Winfrey ile duygusal röportajı sırasında İngiltere’deyken mental sıhhat sıkıntıları ile çaba ettiğini itiraf eden Markle, Prens Harry ile birlikte Kraliyet Ailesinden ayrılma kararlarının en büyük etkenlerinin yıpranan psikolojisi olduğunu ekledi.

Kraliyet Ailesi’nden beklediği dayanağı görmediğini söyleyen Sussex Düşesi, “Evet, bir kırılma noktası vardı. Hiçbir tahlil göremiyordum. Geceleri oturup, ‘Bunun nasıl sonuçlandığını anlayamıyorum’ diye düşünüyor ve bunu göremiyordum. Lakin bu hislerim annem yahut arkadaşlarım beni ağlayarak arayıp ‘Meg, seni korumuyorlar,’ dedikleri vakit daha çok ağırlaşıyordu. Ve tüm bunların yalnızca nefes aldığım için olduğunu fark ettim,” dedi. “Bakın, o vakitler bunu itiraf etmeye çok utanıyordum, bilhassa Harry’e zira onun ne kadar kayıp yaşadığını biliyorum,” diyen Markle, “Ama bunu söylemesem yapacağımı biliyordum ve artık yaşamak istemiyordum. Ve bu çok açık, gerçek ve ürkütücü bir niyetti,” diye ekledi. Tüm bunları yaşarken yardım alamadığını söyleyen Markle, “Harry’nin beni nasıl kucakladığını hatırlıyorum ve Kraliyet Ailesine gidip yardım almaya gereksinimim olduğunu, daha evvel bu türlü hissetmediğimi ve yardım almak için bir yere gitmem gerektiğini söyledim. Ve bana bunun mümkün olmadığını, Kraliyet Ailesi için beğenilen bir durum olmadığını söylediler,” diyerek Kraliyet Ailesi’nin dayanak almasını önlediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir