MEGHAN-HARRY ÇİFTİNİN RÖPORTAJINDAN SONRA BUCKINGHAM SARAYI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Tüm dünya Prens Harry ve Meghan Markle’ın Oprah Winfrey ile yaptığı röportajı konuşuyor. Sussex Çiftini sevin yahut sevmeyin bu röportajın kıymetli bahislerin altını çizdiğini inkar edemeyiz. Irkçılık, monarşideki beyaz ayrıcalığı ve mental sıhhat hususlarına değinen Sussex Çifti, arkadaşlarından takviye bildirileri almış ve toplumsal medyanın gündemi olmuştu ve hala olmaya devam ediyorlar.

İzleyicilerin reaksiyonlarının akabinde Kraliçe II. Elizabeth’in ismine bir açıklama yayınlayan Buckingham Sarayı, sansasyonel röportaj hakkında yorumlarını açıkladı. “Tüm aile, son yılların Meghan ve Harry için ne kadar sıkıntı olduğunu öğrenmekten büyük ıstırap duyuyor” diye başlayan açıklama, “Özellikle ırkla ilgili olarak ortaya çıkan sıkıntılar telaş verici. Birtakım anlaşımlar değişiklik gösterse de, bunlar çok ciddiye alınacak ve aile tarafından özel olarak ele alınacaktır. Harry, Meghan ve Archie her vakit ailenin sevilen üyeleri olacak. Tüm bunların kalbinde aile var. Aile olarak özel olarak gündeme getirilen meseleleri tartışma fırsatı verilmelidir. Yayından evvel rastgele bir karşılığı dikkatlice kıymetlendirmek bizim için kıymetliydi ve natürel ki bugün bir şey açıklamak, İngiltere’deki izleyicilerin isterlerse birinci evvel röportajı izleme fırsatı bulması manasına geliyordu. Çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık ve akıl sıhhati değerli mevzular ve Kraliyet Ailesi Üyelerinin uzun yıllardır çalışmalarının bir kesimini oluşturduğunu vurgulamak istiyoruz” diye devam etti.

Oprah’ya Kraliyet Ailesi içinde hayatını sorguladığını ve intihar etme kanıları olduğunu söyleyen Markle, ‘Firma’ olarak hitap ettiği Kraliyet Ailesi’nin oğlu Archie’nin deri rengini bile sorguladıklarını söylemişti. Bireylerin spesifik olarak kim olduğunu söylemeseler de Prens Philip ve Kraliçe olmadığını belirten çift, Kraliyet Ailesi’ne ağır tenkitlerde bulundular. Röportajı sırasında Kraliyet Ailesi’ndeki vaktinde mental sıhhat problemleri yaşadığını belirten Markle, “Artık hayatta olmak istemiyordum,” dedi.

Tıpkı vakitte babası Prens Charles tarafından hayal kırıklığına uğradığını belirten Prens Harry, ağabeyi Prens William ile de ortalarının açık olduğunu söyledi. Meghan ile Ingiltere’den ayrılma sebeplerinin “destek ve anlayış eksikliği,” olduğunu söyleyen Prens Harry, “Ailenin öteki üyeleri üzere sistemde hapsolmuştuk” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir