ALEXANDER WANG CİNSEL İSTİSMAR SÖYLENTİLERİ İÇİN YENİ BİR AÇIKLAMA YAPTI

Alexander Wang, kendisi hakkında çıkan cinsel istismar tezlerinin akabinde yeni bir açıklama yayınladı. Pazartesi günü Instagram’dan bir paylaşım yapan Wang, “Kısa bir mühlet evvel birkaç kişi geçmişteki ferdî davranışlarım sebebiyle ortaya aleyhime ithamlar attılar. Onların öne çıkarak açıklama yapma haklarını destekliyorum ve söyleyeceklerini dikkatle dinledim. Öykülerini paylaşmaları kolay değildi ve onlara acı verecek formda davrandığım için pişmanım. Bu şahsî etkileşimlerde birtakım ayrıntılar konusunda uyuşmasak da, görünürlüğümü ve etkimi kullanarak diğerlerini bu ziyan veren davranışları yapmamaları konusunda daha uygun bir örnek olacağım. Hayat öğrenmek ve büyümektir ve artık ise daha güzelini biliyorum ve daha uygununu yapacağım,” yazdı.

Cinsel istismar söylentileri çıktığında tekrar Instagram üzerinden bir açıklama yayınlayan Wang, iki ay boyunca sessizliğini korumuştu. Söylentilerin büsbütün palavra olduğunu belirten Wang, “Markamı ve beni yıllarca takip etmiş beşerler ile direkt olarak bağlantı kurmak istiyorum ve hakkımda çıkan palavra, uydurma ve çoğunlukla anonim argümanları belirtmek istiyorum. Bu temeli olmayan savlar, evvelden de ispat olmadan paha ve ehemmiyeti yıkan paylaşımlar yapan toplumsal medya sitelerinde başladı. Takımım tüm gücünü bu söylentileri araştırmak için kullanıyor ve tüm bu süreç boyunca dürüst ve transparan olacağıma kelam veriyorum. Son günlerde inanılmaz oranda dayanak gördüğüm için çok şanslıyım ve bu süreçte yanımda olanlara teşekkür ediyorum” demişti.

2020’nin son aylarında TikTok üzerinden Alexander Wang ile yaşadığı bir olayı anlatan model Owen Mooney, New York’ta bir gece kulübünde Wang’in cinsel tacizine uğradığını belirtmişti. Daha sonra toplumsal medya hesabı DietPrada tarafından araştırılan bu olay ile birçok modelin Wang tarafından cinsel tacize maruz kaldığı öğrenilmişti. Geçtiğimiz Pazartesi akşamı, bu argümanları öne süren 10 modelin avukatlığını üstlenen Lisa Bloom, “Alexander Wang ve takımı ile görüştük. Müvekkillerim onunla açıkça konuşarak acılarını paylaştılar. Mr. Wang’in özrünü görüyoruz ve bu mevzuyu aşıyoruz. Bu hususta daha fazla yorum yapmayacağız,” diyerek davanın kapandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir