SERENA WILLIAMS MEGHAN MARKLE’A DAYANAK VERDİ

Neredeyse tüm dünya, Pazar günü Oprah’nın Meghan Markle ve Prens Harry ile yaptığı röportaja kitlenmişti. Kraliyet Ailesi’ndeki rollerinden ayrılma kararlarının sebeplerini anlatan Sussex Çifti, merak edilenleri ve çok daha fazlasını açıkladı. Mayıs 2018’de Prens Harry ile evlendikten sonra İngiltere basını ile yaşadığı sorunları ve ırkçı yorumları anlatan Meghan Markle, tıpkı vakitte İngiliz Kraliyet Ailesi’nden dayanak almadığını belirtti. Mental sıhhat sıkıntıları yaşadığını ve Kraliyet Ailesi’nin oğlu Archie için güvenlik sağlamadığını söyleyen Markle, şok eden itiraflarda bulundu.

Röportajın yayınlanmasından birkaç saat sonra Meghan Markle’ın arkadaşı ve tenis şampiyona Serena Williams, bir fotoğraf paylaşarak arkadaşına olan dayanağının altını çizdi. Yıllar boyunca medya tarafından cinsiyetçi ve ırkçı yorumlar ile çaba eden Serena Williams, vaktinde bu savaşını mahkemeye de taşımıştı. Yaptığı paylaşımda Markle’a dayanağını belirten Williams, “Meghan Markle, benim fikirli arkadaşım, hayatını empati ve tutku ile yaşıyor ve tıpkı vakitte örnek oluyor. O bana her gün nitekim asil olmanın manasını öğretiyor. Onun sözleri yaşadığı acıyı ve acımasızlığı çiziyor. Birinci elden kurumların ve medyanın, bayanları berbat göstermek ve farklı ırklardan bayanları küçümsemek ve utandırmak için yaptıkları cinsiyetçiliği ve ırkçılığı biliyorum. Makûs niyetli, temelsiz dedikodu ve manşet gazeteciliğini kınama yükümlülüğümüzü tanımalıyız. Sistemik baskı ve kurbanlaştırmanın akıl sıhhati sonuçları yıkıcı, izole edici ve birçok vakit ölümcüldür. Meghan’ın kızının, kızımın ve kızlarınızın hürmete dayalı bir toplumda yaşamasını istiyorum. Aşk, sevgi, sevinç, barış, inanç, kibarlık, uygunluk, öz denetim, bunların hepsi ruhun meyveleridir. Bu türlü şeylere karşı kanun yoktur,” dedi.

Paylaştığı yazılı fotoğraf serisinin altına, “Bu kadar yürekli olduğun için seninle gurur duyuyorum. Bunun asla kolay olmadığını biliyorum. Sen güçlüsün, sen ve Harry. Seni çok seviyorum. Sana hayranım. Arkadaşın S,” diyen Serena Williams, Markle’ı destekleyen ünlüler ortasında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir