MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY’NİN OPRAH RÖPORTAJINDA AÇIKLADIĞI 11 GERÇEK

Meghan Markle ve Prens Harry’nin merakla beklenen röportajı sonunda gerçekleşti. Şu anda ikinci çocuklarını bekleyen çift, dünden bugüne yaşadıkları problemleri anlattı.

Sussex Dükü ve Düşesi, 12 aylık deneme müddetlerinin akabinde İngiliz Kraliyet Ailesi’ne kıdemli üyeleri olarak geri dönmeyeceklerini açıkladı. Kraliçe II.Elizabeth, ellerinde bulunan askeri atama ve kraliyet himayelerini ellerinden aldı. O vakitten beri Meghan’ın ismi basında eski bir danışmanına zorbalık savları ile ilgili haberlerle gündeme gelmişti.

Meghan Markle ve Prens Harry’nin Oprah Winfrey’e verdikleri röportajdan satırbaşları:

 1. Meghan ve Harry aslında kraliyet düğünden üç gün evvel evlenmiş. Çift, 16 Mayıs 2018’de Canterbury Başpiskoposu Justin Welby tarafından art bahçelerinde gizlice evlenmiş.
 2. Meghan’ı düğünden evvel ağlatan aslında Kate Middleton’mış. Nikah merasiminde çiçek taşıyan Charlotte’ın elbisesi ile yaşanan meselelerle ilgili olarak Meghan şunları söyledi: “Beni ağlattı. Hislerimi nitekim incitti ve bunu kimseyi aşağılayıcı olarak söylemiyorum. Zira düğünün hakikaten sıkıntı bir haftasıydı. Bir şey yüzünden üzgündü sonrasında özür diledi ve bana çiçeklerle birlikte özür dilediğini belirten bir not gönderdi.”
 3. Meghan “korunması” ismine “susturuldu!”. Oprah, Meghan’a sessiz mi yoksa susturulmuş mu olduğunu sorduğunda Meghan ikincisi olduğunu doğruladı. Düşese, ailesi ve arkadaşları ile birlikte kendisiyle ilgili rastgele bir habere “yorum yapmadan” karşılık vermek zorunda olduğunu söyledi. Meghan Markle başta bunun onu korumak ismine yapıldığına inanıyormuş. Fakat korunan kişinin aslında kendisi olmadığını kısa müddette öğrenmiş. “Ailenin başka üyelerini korumak için palavra söylemeye istekliydiler fakat beni ve kocamı korumak için gerçeği söylemeye istekli değillerdi.”
 4. Archie’ye unvan verilmemesine asıl karar veren Harry ve Meghan değil saraymış! Archie daha doğmadan evvel, saray ona bir unvan yahut kraliyet muhafazası verilmemesine karar vermiş. Archie doğduğunda “cildinin ne kadar koyu olabileceğine dair” kaygılar ve konuşmalar olduğunu söyleyen Markle şöyle devam etti: “Onun bir prens olmasını istemiyorlardı. Bu da kurallarda farklı davranılacağı ve güvenlik alamayacağı manasına geliyordu.”
 5. Meghan, ruh sıhhati ile ilgili sorunlar yaşadığında kıdemli bir yardımcıdan yardım alma isteği reddedilmiş. Meghan o periyot ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Artık yaşamak istemiyordum. Bu çok net, gerçek, korkutucu ve daima bir niyetti. Yardım almak için en kıdemli insanlardan birine gittim. Bunu paylaşıyorum zira yardıma muhtaçlık duyduklarını söylemekten korkan pek çok insan var ve ferdî olarak bunu lisana getirmenin ne kadar sıkıntı olduğunu biliyorum. Lakin bunu söylediğinizde reddedildiğini düşünün. Halbuki benim yapmak istediğim bir hastaneye gitmekti. Lakin saraya bir taksi diyemezdim. Bunu yapamazdım ve öylece gidemezdim.”
 6. Meghan ve Harry hem saraydan hem de İngiliz basınından gördüğü takviye eksikliği nedeniyle kraliyet üyeliğinden ayrılmaya karar vermiş. Çift, Ocak 2020’de yapılan duyurulardan evvel de kraliyetten ayrılmalarıyla ilgili tartışmaların olduğunu ve kraliçenin “görmezlikten geldiğini” belirtti. Harry ise bu mevzudan şöyle bahsetti. “Kanada’dayken aramalarıma karşılık vermeyi bırakmadan evvel büyükannemle üç ve babamla iki konuşma yaptım. Büyükannemi asla görmemezlikten gelmedim. Ona çok hürmet duyuyorum.”
 7. Kraliyet ailesi Meghan’ı kolları açık bir formda karşılamış olsa da ırkçı atakların akabinde ona hiç takviye göstermiş. Harry kelamlarına şunları ekledi “Ailemin dayanak göstermesi için bir fırsat vardı hatta pek çok fırsat vardı. Lakin ailemden hiç kimse bir şey söylemedi.” Ayrıyeten, Kraliyet Ailesi’nin İngiliz basınının onlara sırt çevirmesinde korktuğunu da kabul etti.
 8. Meghan Markle ve Prens Harry, 2020’de ayrıldıklarını duyurduktan sonra Kraliyet Ailesi tarafından finansal yardımlar kesildi. Harry, Spotify ve Netflix ile yapılan son mutabakatların planlanarak değil bir gereklilik olduğu için yapıldığını söyledi. Saray ayrıyeten Prens Harry ve ailesinin Kanada’da yaşarken güvenlik müdafaalarını da geri çekti. Neyse ki, Tyler Perry ortaya girdi ve Los Angeles’taki konutlarından birinde kalmalarına müsaade verdi ve kendi güvenlik vazifelileri ile onların güvenliğini sağladı.
 9. Harry ve Kraliçe’nin ortası uygun olsa da babası Prens Charles ile olan ilgisi gerginliğini koruyor. Ayrıyeten Prens Harry şunları da söyledi “Gerçekten hayal kırıklığına uğradım zira benzeri bir şey yaşandı. Bu acının nasıl hissettirdiğini biliyor. Lakin onu her vakit seveceğim. Bu alakayı düzgünleştirmek için bunu önceliklerimden biri yapmaya devam edeceğim!”
 10. Husus Prens William’a gelince “ilişkileri şu anda bir boşlukta”. Prens Harry kelamlarına şöyle devam etti “Daha evvel de söylediğim üzere William’ı çok ancak çok seviyorum. Birlikte pek çok zorluğun üstesinden geldik ve ortak bir tecrübemiz var. Lakin farklı yollardayız. Umarım vakit her şeyi düzgünleştirir.”
 11. Meghan Markle ve Prens Harry kız bebek bekliyor! İkinci çocuklarının bu yaz doğacağını açıklayan çift haber verirken hayli heyecanlı görünüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir