APPLE MUSIC’TE DÜNYA BAYANLAR GÜNÜ

Apple Music, rekorlar kıran, listelerde birinci sıralarda yer alan, gerek yaptıkları işler ve yarattıkları müspet değişim gerek pop kültürü ve ötesinde bıraktıkları tesirlerle ilham kaynağı olan, kendi alanlarında başkan bayanları Mart ayı boyunca öne çıkarıyor. Apple Music’te dünyanın her yerinden sanatkarların ve fikir başkanlarının yer aldığı özel derlenen çeşitli “Vizyoner Kadınlar” çalma listelerini görebilirsiniz. Apple Music’te ayrıyeten dört adet orjinal kısa sinema yayınlanacak. 8 Mart tarihinde Apple Music Radyosu ve Apple Music TV’de 24 saat boyunca kesintisiz olarak inanılmaz bayan müzisyenlere, seslere ve kıssalara yer verilecek.

Ayın başından itibaren Apple Music’te, dünyaca tanınmış sanatçı ve fikir başkanlarının kendilerine ilham veren bayanlara ilişkin favori müzikleriyle hazırladığı 20 farklı küresel “Öncü Kadınlar” çalma listesi yer alacak. Apple Music’teki “Öncü Kadınlar” koleksiyonunda Amy Lee, Arlo Parks, Cara Delevingne, Cardi B, Carly Pearce, Caroline Shaw, Celeste, Diane Warren, Jazmine Sullivan, Karol G, Kim Ng, Linda May Han Oh, Loretta Lynn, Remi Wolf, Romy, ROSÉ, Saweetie, St. Vincent, Tasha Cobbs Leonard, Yola ve Zoe Wees tarafından hazırlanan çalma listeleri bulunuyor.

Apple Music ayrıyeten tüm dünyadan 40 farklı mahallî sanatkara da yer vererek bu sanatkarların seslerini ve yaşadıkları bölgelerde müzik alanında yarattıkları tesirleri öne çıkarıyor. Türkiye’den Piyanist Gülsin Onay seçkileriyle Apple Music’te yer alacak.

Tanınan Apple Music çalma listeleri, Dünya Bayanlar Günü nedeniyle ortalarında harika sanatkarların bulunduğu özel konuklar tarafından hazırlanacak. Ariana Grande Who Runs the World için, tabuları yıkan bayanların imzasını taşıyan 100’den fazla favori müziğini ihtimamla seçti.Chloe x Halle’den Chloe Bailey, R&B dünyasının güçlü bayanlarının yer aldığı High Maintenance çalma listesini hazırladı. Dee Dee Bridgewater ise her devirden caz yapıtlarını kapsayan Singers Delight’ta konuk editör olarak karşımıza çıkıyor. Apple Music, dans alanında house ve techno müziğin önde gelen bayan isimlerinin imzasını taşıyan ve Logic1000’in ağır dokulara sahip seslerinden Honey Dijon’ın güç dolu club modüllerine kadar uzanan DJ miksleri sunacak.

Apple Music’te çeşitli özgün kısa sinemalar yayınlanacak. Temsil edilme, güç ve kız kardeşlik hususlarına odaklanan Women Making History’de Megan Thee Stallion, Katy Perry, Erykah Badu ve Brandi Carlile üzere müzik dünyasının önde gelen bayanları yer alıyor. Perde gerisindeki müzik müellifleri ve prodüktörleri mercek altına alan yeni Behind the Boards serisinde, Starrah, Teddy Geiger ve Lauren D’Elia verdikleri samimi röportajlarda kendilerini sanatlarında geliştirirken yaşadıkları tecrübeleri paylaşıyor ve müzik bölümünde çalışmak isteyen genç kızlara tavsiyelerde bulunuyor.

Apple Music Radyosu ve Apple Music TV

8 Mart’ta Apple Music Radyosu’nda ve Apple Music TV’de 24 saat boyunca kesintisiz olarak inanılmaz bayan müzisyenlerin seslerine ve öykülerine yer verilecek. Apple Music 1, Hits ve Country radyolarında, 30’dan fazla yepisyeni orjinal programın Issa Rae, Shania Twain, Ciara, Alanis Morissette, Estelle, Cuppy, Ray BLK ve The Shires’ın konut sahipliğinde, Missy Elliott, Andra Day, Saweetie, Shirley Manson, Rita Ora, Kelsea Ballerini, Little Big Town, Diane Warren, Starrah, Ali Tamposi, Kacey Jo ve daha birçok özel konuğun iştirakiyle gerçekleştirilecek özel Dünya Bayanlar Günü kısımlarını dinleyebilirsiniz.

App Store Bayanları kutluyor

Türkiye’deki uygulama ve oyun geliştirme dünyasında bayanlar dalın birinci günlerinden beri izlerini bırakmaya devam ediyor. Türk dadınlarının imzasıyla App Store kıssasında meditasyon uygulamaları Innerjoy ve Mindia, gençlere tasarruf ve yatırım konusunda rehberlik eden Moneye, sinematografik bir oyun olan Recontact İstanbul, farklı pek çok hususta eğitim sağlayan Studio Canlı, toplumsal bir spor uygulaması olan SWEATers, tanınan söz bulma oyunu olan Sözlük ve bulmaca oyunu Color N Roll’un bayan geliştiricileri ile yapılan röportajlar okuyanlara ilham verecek.

Bayan tecrübesinin güçlü sesleri öyküsü dünyada ve Türkiye’de bayan muharrirlerin kaleminden çıkma yapıtları Dinlebi uygulaması ile kullanıcılara sunuyor. Edebiyat her daim bayanların sesini kuvvetlendiren en kıymetli araçlardan biri olarak öykülerine ve gayretlerine, maksatlarına ve başarılarına alan açıp kitlelerle buluşmalarında kıymetli bir rol oynadı. Dinlebi uygulaması farklı periyot, coğrafya ve tecrübeleri temsil eden bayan müelliflerin seçkisini bu kıssa ile sunuyor.

Oyunların bayan kahramanları kıssası unutulmaz oyunlarda yer alan güçlü bayan savaşçılar, kaşifler kurtarıcılar ve sadık dostları hatırlatıyor ve taşınabilir oyunlarda nasıl kahramanlığın kitabını yazdığını anlatıyor. Ayrıyeten Dünya Bayanlar Günü’nde bayanlara Sıhhatini denetim altına al öyküsü ile annelikten regl periyotları ve menopoz denetimine, meditasyon ve spor uygulamalarına bayanlara sıhhat konusunda çeşitli uygulama önerinde bulunuyor. Klişelere meydan okuyor öyküsü Hungry Shark World oyununun kreatif yöneticisi Elisabeth Sampat’ın taşınabilir oyun tasarımı tecrübesini anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir