‘LADY GUCCI’ SİNEMASI HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

‘A Star Is Born’ ile sinema dünyasına etkileyici bir formda adım adım atan Lady Gaga, şimdilerde ise yeni bir projede isminden kelam ettiriyor. Oscar Mükafatı adyalığından sonra yine ekran karşısına geçmeye hazırlanan Lady Gaga, İtalyan sosyetesinin sansasyonel ismi Patrizia Reggiani’yi canlandıracak. Ridley Scott’un direktörlüğünü üstlendiği ve Gucci ailesi skandalını anlatan sinema hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz…

SİNEMANIN KONUSU NEDİR?

Moda tarihinde süratli bir ‘Flashback’ yaparak 1972’ye dönüyoruz. Gucci’nin kurucusu Guccio Gucci’nin 20’li yaşlarındaki Maurizio Gucci ile evli ve İtalyan sosyetesinin spot ışıkları altındaki ismi Patrizia Reggiani’yi hatırlıyoruz. Maurizio ile evlendikten sonra basının vazgeçilmez ismi olan Reggiani, 15 sene içerisinde iki kız dünyaya getirmiş ve Gucci markasının denetimini ele almak için medyanın ilgi odağı olan sıra sıra davalarda yer almıştı. İtalyan basınında simsiyah ve kocaman gözlükleri, mücevherleri ve tutumu ile Milanlı Elizabeth Taylor olarak isimlendirilen Reggiani’nin tek ‘skandalı’ Gucci markasını denetim etmeye çalışması değil. Basına yansıyan lüks yaşantısı ile ilgi odağı olan Reggiani, Karayipler’deki kocaman yatı ve New York’taki penthouse meskeni ortasında gidip geliyordu.

Daha sonra 80’li yıllarda Maurizio’nun Floransa’ya kısa bir iş seyahatine gideceği söylenmiş lakin Reggiani, Maurizio’nun temelli bir formda kendisini ve çocuklarını genç bir sevgiliye terk ettiğini öğrenmişti. Üstelik daha sonra röportajlar veren Reggiani, eşinin kendisini terk ettiğini Gucci ailesinin tabibinden öğrenmişti. Ayrılıklarından birkaç sene sonra Gucci markasını Bahreyn merkezli şirket Investcorp’a satan Maurizo, kendi başarısızlıkları sebebiyle markadan ayrılma kararı almıştı. 2014’te bir röportaj veren Reggiani, “Hala Gucci üzere hissediyorum, hatta içlerindeki en Gucci bendim,” diyerek, markaya ve aileye olan yakınlığını anlatmıştı.

Patrizia Reggiani’nin hayatını mevzu alacak sinema tüm bu anlattıklarımız ile birlikte çok daha kilit bir olayı anlatacak: 27 Mart 1995. Kiralık katil tarafından Milano’daki ofisinin lobisinde vurularak öldürülen 46 yaşındaki Maurizio Gucci’nin cinayet davasının çözülmesi yıllar sürmüştü. Birinci başlarda oklar Reggiani’yi gösterse de, cinayetin gizemleri çözülememişti. Basında ‘Kara Dul’ olarak isimlendirilen Reggiani, hala hatasız olduğunu belirtse de, 29 yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı. Artık ise Milano’da yaşayan Reggiani, Ekim 2016’da af kararı ile mahpustan çıkmıştı. Fakat Maurizio Gucci’nin cinayetinin ayrıntıları hala çözülmemiş bir gizem olarak akıllarda soru işareti olarak devam ediyor.

Roberto Bentivegna’nın kaleme aldığı senaryonun Sara Gay Forden’ın ‘The House of Gucci: A Sensational Murder, Madness, Glamour, and Greed’ kitabından ilham aldığı söyleniyor.

TAKIMDA HANGİ İSİMLER VAR?

Lady Gucci olarak isimlendirilen Patrizia Reggiani’yi canlandıracak olan Lady Gaga, sinemanın başrolünde yer alıyor. Neredeyse 10 sene evvel bu öyküyü sinemaya çevirmek isteyen Martin Scorsese ise birinci başlarda Angelina Jolie’yi tercih etmişti. Fakat Ridley Scott’un seçimi Lady Gaga oldu. Maurizio Gucci rolünde Adam Driver olurken, şimdi hangi karakterleri oynayacaklarını bilmesek de takımdaki Jeremy Irons, Al Pacino ve Jared Leto üzere isimler şimdiden bizi heyecanlandırmayı başardı.

Jared Leto, Jeremy Irons, Al Pacino ve Adam Driver (Getty Images)

SİNEMA NE VAKİT YAYINLANIYOR?

Gucci sinemasının ne vakit vizyona gireceği şimdi muhakkak değil Geçtiğimiz günlerde Roma’da kahverengi saçları ile görüntülenen Lady Gaga, yapımın başladığının sinyallerini verdi. Önümüzdeki aylarda tamamlanması beklenen sinemanın 2022’nin başlarında yayınlanabileceği konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir