DESA’DAN BAYAN EMEĞİNİ KIYMETLENDİRME VAKFI’NA TAKVİYE

Sağlıklı, eğitimli ve bilgili kuşakların yetiştiği daha uygun bir gelecek hayaline ulaşmak ismine, en kıymetli mevzulardan birinin toplumsal cinsiyet eşitliği ve bayanın ekonomik özgürlüğü olduğuna inanan DESA, toplumsal cinsiyet eşitliği ve fırsat eşitliğine yönelik adımlar atarak, Türk bayanının güçlenmesine dayanak oluyor. Bayanların ekonomik ve toplumsal yaşama etkin iştirakini desteklemek için eser, hizmet ve projeler geliştirerek hem kurum siyasetiyle hem de finansman imkanlarıyla fark yaratmayı hedefliyor.

Bu amaçla yola çıkarak 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde seçili mağazalarda ve www.desa.com.tr’de satışa çıkacak olan yüzde yüz el personelliği ile üretilen deri çantalar, KEDV’in desteklediği bayan kooperatifleri tarafından hazırlandı.

Bayan üreticiler tarafından derilerin özel bir el personelliği ile elde örülerek tasarlandığı bu çantalar renkli iç cepleriyle dikkat çekiyor. İster kendiniz için isterseniz de sevdiklerinize manalı bir ikram sunmak için ‘Her ilmek, bir bayana destek’ çantaları ile alışveriş yaparken bayan emeğine de takviye sağlayabilirsiniz.

Satıştan elde edilecek gelirin belirli bir kısmını KEDV’e bağışlayacak olan DESA, bu projesi ile moda severleri bayan kooperatiflerine dayanak olmaya davet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir