‘FRIENDS’ BULUŞMASI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

4 MART 2021: DAVID SCHWIMMER ‘FRIENDS’ BULUŞMASI HAKKINDA KONUŞTU

Geçtiğimiz ay Lisa Kudrow, dünyadaki tüm ‘Friends’ hayranlarını sevindirerek, takımın yine bir ortaya geldiğini doğrulamıştı. HBO’nun İçerik Yöneticisi de çekimlerin ilkbahar aylarında başlayacağının sinyallerini vererek hepimizi heyecanlandırmıştı. Artık ise David Schwimmer pandemi sebebiyle tekraren ertlenen ‘Friends’ buluşması hakkında biraz daha ayrıntı verdi. Andy Cohen ile SiriusXM’in RadioAndy gösterisine konuk olan Schwimmer, seride ‘Ross’ karakterini canlandırıyordu. Ross Geller’ın şekline uygun bir biçimde Andy’nin sorularını yanıtlayan Schwimmer, “Gerçekleşiyor, aslına bakarsan bir aydan biraz daha uzun bir mühlet sonra Los Angeles’a gidiyorum. Bu yüzden sonunda! İnançlı bir formda çekim yapabileceğimiz metotlar bulduk, kimi sahneleri güvenlik protokolleri sebebiyle dışarıda çekeceğiz,” dedi.

Kudrow da Schwimmer’a yakın bir formda gösterinin farklı yüzleri olduğunu ve birtakım sahneleri çektiklerini de söylemişti. Tıpkı vakitte ‘Friends’ serisinin senaryosuz özel kısmında sunucunun kim olduğunu soran Cohen, bu kişinin Ellen DeGeneres olup olmadığını merak ettiğini söyledi. Sunucunun kim olduğunu açıklamasa da DeGeneres yahut daha evvel seride gördüğümüz Billy Crystal olmadığını belirten Schwimmer, ünlü ismi saklamayı tercih etti!

12 ŞUBAT 2021: ÇEKİMLER BAHAR AYINDA BAŞLIYOR

Pandemi sebebiyle neredeyse bir sene ertelenen ‘Friends’ buluşması sonunda bir çekim tarihine kavuştu. Rob Lowe’un ‘Literally!’ isimli podcast yayınına katılan Lisa Kudrow, “Bazı sahnelerin çekimlerine katıldım zira hayli farklı bir usul deniyoruz,” demişti. Daha sonra Entertainment Weekly’e konuşan HBO içerik Yöneticisi Casey Bloys, “Farklı yerlerde çekimler yaptıklarını hayal ediyorum. Lakin evet, tüm fikir bir ortada olmaları. COVID durumu çok sıkıntı oldu yalnızca bizim için değil ancak tüm televizyon yapımları için. Bu yüzden ağırdan almaya çalışıyoruz lakin bu ilkbaharda çekileceğini söyleyebilirim,” dedi.

10 EYLÜL 2020: JENNIFER ANISTON BARDAĞIN DOLU TARAFINI GÖRÜYOR

Olağanda geçtiğimiz Mart ayında çekilmesi beklenen ‘Friends’ buluşması, pandeminin başlaması ile birlikte Eylül ayına ertelenmişti. Fakat Eylül’de salgının sürat kazanması ile birlikte, ‘Friends’ buluşması meçhul bir tarihe ertelenmişti. Deadline’ın haberine nazaran 17 Ağustos’ta çekilmesi beklenen özel kısım, salgın tehlikesi ile ötelendi.

Bu karar hakkında Deadline’a konuşan Jennifer Aniston, “Bu haber çok üzücü lakin güvenlik ve sıhhat önceliğimiz. ‘Bunu canlı seyirciler ile nasıl yapabiliriz?’ diye düşündük. İnançlı bir vakit değil. Nokta. Çizgimi bu. Çekim yapmak için inançlı bir vakit değil,” demişti. Lakin bu durumda bile bardağın dolu tarafını görmeyi tercih ettiğini ekleyen Aniston, yapım başladığı vakit evvelki planlardan çok daha hoş bir şey olacağını belirtmişti. “Bu şahane olacak… Ertelenmeler bize hazırlanmak ve plan yapmak için daha çok vakit verdi ve evvelkilerden çok daha heyecanlı ve eğlenceli bir kısım olacak. Bu yüzden ertelenmede de bardağın dolu tarafını görmeye çalışıyorum,” diyen Aniston, “Bakın, biz hiçbir yere gitmiyoruz. ‘Friends’ serisinden kurtulamayacaksınız, özür dileriz. Ömür uzunluğu bizimlesiniz,” diye eklemişti.

21 TEMMUZ 2020: DAVID SCHWIMMER PANDEMİDE ÇEKİM YAPMAYI ANLATTI

David Schwimmer ‘Friends’ hayranları için buluşma kısmını ve serideki ‘aradaydık’ tartışmasına ışık tuttu. Seride Rachel karakteri ile yaşadıkları ayrılık ve orta verme tartışmasına değinen Schwimmer, “Bu bir soru bile değil. Onlar sahiden orta vermişti,” demişti. Jimmy Fallon ile The Tonight Show’a katılan Schwimmer, “İnsanlar tutkuyla Rachel ve Ross’un orta verip vermemesi konusunda ikiye ayrılmış durumda,” diye eklemişti. Birebir vakitte sokakta insanların kendisine söylediği ‘Friends’ serisi repliklerini anlatan Schwimmer, “Bekleyebileceğiniz üzere birçok insan bana ‘Pivot!’ diye bağırıyor. Birtakım beşerler ise ‘biz orta vermiştik,’ diyor,” demişti.

Keyifli sohbetin akabinde herkesin merak ettiği buluşma kısmını anlatan Schwimmer, “Buluşma kısmının senaryosu yok. Bu eğlenceli bir röportaj ve sürprizler ile dolu bir kısım olacak,” demişti. Çekimlerin Ağustos ayında gerçekleşeceğini söyleyen Schwimmer, “Ama dürüst olmak gerekirse birkaç hafta bekleyeceğiz ve çekim yapmanın inançlı olup olmadığını anlamaya çalışacağız. Şayet inançlı değilse biraz daha beklememiz gerekecek,” demişti.

22 MAYIS 2020: ‘FRIENDS’ GRUBU BULUŞMA KISMI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Özgün olarak Mart’ta çekilmesi planlanan ‘Friends’ buluşma kısmı belgisiz bir tarihe ertelenmişti. Serinin hayranları bir güncelleme beklerken, tüm ‘Friends’ takımı Instagram sayfaları üzerinden sevenleri ile bir bildiri paylaştılar. Pandemiden etkilenenler için farklı kurumlara bağış sağlayan ‘All In Challenge’ isimli insiyatife katılan ‘Friends’ takımı, insanların yaptıkları bağışlar ortasından bir çekiliş olacağını söylediler. Warner Bros Studio’da çekilecek buluşma kısmında seyirci hakkı verilen çekilişte, hayranlar ‘Friends’ takımı ile Central Perk’te kahve içebilecekler!

Özel kısımda neler olacağının ayrıntılarını veren Aniston, “Çekimlerde, seyirciler ortasında özel davetlimiz olun ve biz gösteri hakkında konuşurken ve kutlamalar yaparken yıllar sonra bizi daima birlikte görün,” diyen Aniston, paylaşımının sonunda, “Tüm bunlar bitince sizinle tanışıp size sarılacağım için sabırsızım. O vakte kadar aileniz ve arkadaşlarınız ile FaceTime yapın, birbirinizi arayın ve mesajlaşın. İlişkiyi koparmamamız gerekiyor,” demişti.

19 MART 2020: FRIENDS BULUŞMASI ORTA VERDİ

Hollywood Reporter’ın haberine nazaran Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt Le Blanc, Matthew Perry ve Jennifer Aniston’un buluşacağı özel ‘Friends’ kısmının Mart’ın ortasında çekilmesi bekleniyordu. Los Angeles’taki Warner Bros stüdyolarında çekilmesi beklenen ‘Friends’ buluşması pandemi sebebiyle Mayıs ayında kadar ertelenmişti.

27 MART 2020: COURTENEY COX ‘FRIENDS’ BULUŞMASI HAKKINDA KONUŞTU

Seride Monica Geller karakterini canlandıran Courteney Cox, ‘Hiking With Kevin’ programında Kevin Nealon ile bir ortaya gelerek özel ‘Friends’ buluşmasını anlattı. “Heyecan verici olan şey hepimiz birinci sefer bir odada bir ortaya geleceğiz ve gösteri hakkında konuşacağız. Bu HBO Max’te olacak ve çok heyecanlıyım, çok eğleneceğiz,” diyen Cox, “Bu şahane olacak. Hepimizin oturup konuştuğu ve eski anıları andığımız bir şey yapmamıştık. Bu hakikaten üstün olacak,” diye eklemişti.

Gösterinin bitmesinden 15 sene sonra daima birlikte yalnızca 2 kez buluştuklarını anlatan Cox, bu buluşmalardan bir adedinin Jennifer Aniston’un birinci Instagram fotoğrafı olduğunu eklemişti. “Bir ortaya geldiğimiz vakit ve bu asla olmuyor. Bu çok yapabildiğimiz bir şey değil lakin en eğlenceli şey, tahminen de gösterinin bitiminden beri iki defa yapabildik,” diyen Cox, ‘Friends’ takımı ile birlikte çok eğlendiklerini söylemişti.

22 ŞUBAT 2020: ‘FRIENDS’ TAKIMI BULUŞMA KISMINI DOĞRULADI

Bir ‘Friends’ buluşmasının olacağını hayal ediyorduk lakin asla gerçekleşebileceğine inanamıyorduk! 21 Şubat, Cuma günü ‘Friends’ takımındaki herkes Instagram hesaplarından ‘Gerçekleşiyor,’ diyerek bir fotoğraf paylaşmışlardı. Tıpkı fotoğrafı paylaşan Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer, ‘Friends’ hayranlarını heyecanlandırmışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir