SEPHORA VE KAGİDER’DEN BAYAN GİRİŞİMCİLERE DAYANAK

“Güzelliğin Hudut Tanımayan Gücü” sloganıyla bayanların içlerindeki güce odaklanan Sephora, KAGİDER (Türkiye Bayan Teşebbüsçüler Derneği) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ve bayan girişimcilerin iş hayatındaki varlıklarını faal bir biçimde sürdürmesine imkan sağladığı Bayan Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nın ikinci periyodunu hayata geçirdi. Bayanların girişimcilikte ve toplumsal hayatta güçlenmesini destekleyen programın yeni devri, model Tülin Şahin’in moderatörlüğünde; KAGİDER Lideri Emine Fazilet ve Sephora Türkiye Pazarlama ve E-ticaret Yöneticisi Ayça Kaya mesken sahipliğinde gerçekleşen özel bir aktiflikle açıklandı. Programın birinci periyodunun sonunda belirlenen 5 bayan teşebbüsçü ortasında bulunan; İrem Atay, Melis Doğantan, Deren Öztürk Mataracı, Sinem Kapar Şahindere ve Simge Kamacı aktiflikte konuşmacı olarak yerlerini aldı.

Küresel ölçekli programı ‘Sephora Stands’ çatısı altında yürütülen iş birliğinin, birinci devrindeki programı kapsamında yapılan 200’ün üzerindeki müracaatın akabinde seçilen 30 bayan teşebbüsçü, 3 gün süren özel bir eğitim kampını deneyimleme fırsatı oldu. Bu eğitim serüveninde alanında uzmanlar tarafından; kurumsallaşma, markalaşma, e- ticaret, dış ticaret yaklaşımları, insan kaynakları, finans, teşvikler, liderlik ve yönetimsel marifetlerini de geliştirmeye yönelik kıymetli bahis başlıkları işlendi. Eğitim sonunda ise belirlenen 5 bayan teşebbüsçü markalarını güçlendirmenin yanı sıra toplumsal medya, PR dayanağı ile birlikte küresel ve lokal tedarikçi unsurlarını yerine getirmesi durumunda sephora.com.tr’de satış imkanı bulacak. Teşebbüsçüler ayrıyeten KAGİDER’in koçluk çalışmaları kapsamında meslek seyahatlerine bedel katacak yeni fırsatların kıymetlendirilmesi ile ilgili mentorluk takviyesi de almaya hak kazandı.

Sephora Türkiye Pazarlama ve E-Ticaret Yöneticisi Ayça Kaya konuşmasında şunları tabir etti ‘’Yıllardır gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilir kurumsal toplumsal sorumluluk projelerimizle bayanların hayatlarına dokunabilmek ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek bizler için çok değerli. Hoşluğun hudut tanımayan gücüne inanarak hayata geçirdiğimiz yeni imaj kampanyamızla bir arada, gayemiz bayanlara yürek vermek, hayatın her alanında öz inançlarını destekleyecek formda yanlarında olmak, hoşluğu kalıplardan standart tariflerden çıkarıp, daha kişisel daha özgün ve kapsayıcı formda yine yorumlamak.”dedi.

KAGİDER Lideri Emine Fazilet ise yaptığı konuşmada “Ülkemizde bayanın iktisattaki temsiliyeti ne yazık ki kâfi düzeyde değil. Türkiye’de bayanın işgücüne iştirak oranı şimdi %30 düzeyinde. Bayan girişimcilerin oranı ise %13 seviyesinde. Biliyor musunuz, bu %13 içerisindeki %2’lik kısım global ekonomik kriz koşulları altında, yani pandemi periyodunda hane gelirine katkıda bulunmak için çaba göstererek teşebbüsçü olan bayanları temsil ediyor. Yani bayanlar uygun koşulları oluştuğunda yahut bu örnekteki üzere çetin şartlarla gayret gerektiğinde içlerindeki girişimciyi ortaya çıkarıyorlar. Sephora Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz Bayan Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nı bu alanda özel bölüm ve sivil toplum işbirliğine çok hoş bir örnek olarak görüyor, diğer programlara örnek ve ilham olmasını diliyorum. Sephora Türkiye’ye düş arkadaşlığı için samimiyetle teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir