TAYLOR SWIFT CİNSİYETÇİ YORUMLARA KARŞILIK VERDİ

Taylor Swift, Netflix’in ‘Ginny & Georgia’ serisinde aşk hayatı hakkında yapılan tatsız latifeler konusundaki sessizliğini bozdu. Bu yorumların cinsiyetçi, geçmişte takılı kalmış ve bayanlar için ziyanlı olduğunu söyleyen Swift, gösterinin senaryosundan “Neden umrunda ki? Taylor Swift’ten daha süratli erkek değiştiriyorsun” kelamını Twitter hesabından paylaşarak hayal kırıklığına uğradığını yazdı.

“Hey ‘Ginny & Georgia,’ 2010 aradı ve tembel, inanılmaz cinsiyetçi olan latifesini geri istiyor,” yazan Swift, “Bu gereksiz latifeleri komik olarak tanımlayarak çalışkan bayanları aşağılamayı bıraksak nasıl olur? Tıpkı vakitte, Netflix ‘Miss Americana’ belgeselini yayınladıktan sonra bu tarz sana yakışmıyor. Bayan Tarihi ayınız kutlu olsun, sanırım” diye ekledi.

Daha evvel de medyanın aşk hayatına olan yorumlarını eleştiren Swift, ‘1989’ albümündeki ‘Blanc Space’ şarksının kendisi hakkındaki palavra haberleri amaç aldığını söylemişti. Ocak 2016’da bir röportaj veren Swift, “Birkaç sene boyunca denetimden çıkmıştı… Her haberde, ‘Taylor Swift bir erkeğin yanında duruyor, dikkat edin, bir erkek!’ üzere şeyler yazıyordu. Birinci reaksiyonum, ‘bu hakikaten hudut bozucu,’ oldu. Bu benim için eğlenceli bir durum değil. Ancak daha sonra ikinci yansım, ‘Hey, hakkında yazdıkları kişi hakikaten de enteresan bir karakter. Dünya etrafında jet set bir hayat yaşıyor, erkekleri topluyor ve rastgele birini elde edebiliyor… Lakin çok takıntılı, bu yüzden hepsi onu terk ediyor ve o da ağlıyor lakin daha sonra ağına biri daha takılıyor, onları hapsediyor, malikanesine katlıyor ve inciler ile kaplı mermer bir küvette ağlıyor.’ Bu yüzden sonrasında, bunu kullanabilirim diye düşündüm” demişti.

Bir öteki röportajında ise “19 yaşındaki kendine ne söylerdin?” sorusu yanıtlayan Swift, “20’li yaşlarında olağan bir kız üzere randevulara gidiceksin fakat tüm ulusun dikkatini çekeceksin ve gereksiz etiketlere sahip olacaksın,” demişti. Son dört yıldır Joe Alwyn ile alaka yaşayan Swift, bizce istediği beşerle istediği üzere görüşebilir, tıpkı her genç bayanın hakkı olduğu gibi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir