DAKOTA FANNING ‘THE FIRST LADY’ TAKIMINA KATILDI

Amerika Birleşik Devletleri’ne damgasını vuran lider eşlerini bahis alan merakla beklenen ‘The First Lady’ serisine Dakota Fanning de katıldı. Variety’nin haberine nazaran üretimini Showtime’ın üstlendiği dizide Fanning, Susan Ford’u canlandıracak.

Seride Michelle Pfieffer tarafından canlandırılan Betty Ford ve Aaron Eckhart tarafından canlandırılan Lider Gerald Ford’un tek kızı olan Susan, babasının Beyaz Saray’daki vaktinde ergenlik yıllarındaydı. Ailesine ilerici fikirleri aşıladığı bilinen Susan Ford, Amerika’daki Ford ailesi periyodunun değerli isimlerinden biri.

Her kısımda farklı lider eşlerini husus alan seride Viola Davis Michelle Obama’yı, Gillian Anderson Eleanor Roosevelt’i ve O-T Fagbenle Barack Obama’yı canlandırıyor. Amerika’nın liderlik seyahatini bayanların gözünden anlatacak olan ‘The First Lady’ serisi, Beyaz Saray’ın bayanlarını mercek altına alıyor. Aaron Cooley tarafından yazılan ve yapımcılığı üstlenilen seride, Viola Davis de üretim takımında yer alıyor. Ayrıyeten JuVee Productions’dan Julius Tennon ve Andrew Wang’in üretim takımında yer aldığı serinin direktörlüğünü de Susanne Bier üstlenecek.

Dizide büyük bir çoğunluğunda göreceğimiz Fanning, altı kısımda yer alacak. 2001’de ‘I Am Sam’ sinemasında yer alan Fanning, yıllar sonra Pfeiffer ile yine bir ortaya gelecek. 2001’deki performansı ile 7 yaşında Screen Actors Guild (SAG) Mükafatı adayı olan Fanning, bu başarıyı elde eden en genç oyuncu olmuştu. En son ‘The Ailenist’ serisinde oynayan Fanning, şimdilerde yeni projesi için hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir