MANGO, BAYANLAR GÜNÜ’NÜ BAYAN SANATKARLAR İLE KUTLUYOR

1975’ten bu yana her 8 Mart Dünya Bayanlar Günü, bayanların muvaffakiyetlerini tanımak, yeteneklerini desteklemek ve görünür kılmak için bir fırsat. Mango gayeleri doğrultusunda bu kutlamaya, Meksikalı sanatçı Ana Leovy’un işbirliği ile hazırlanan kapsül koleksiyonun lansmanı ile dahil olmak istedi. Bu kapsülde, bayan koleksiyonunda yer alacak, sanatkarın çizimlerini yansıtan, sürdürülebilir malzemelerden üretilmiş iki adet tişört ve bir adet tote çanta bulunuyor.

Ana Leovy, yüklü olarak guaj ve akrilik boya ile çalışan genç bir Meksikalı sanatçı. Çalışmalarında, modadan, kültürden, hayallerden ve günlük ömürden ilham alan formlar ve renkler aracılığıyla öyküler yaratarak, çeşitliliği gözler önüne seriyor. Sanatı, güçlü ve kendine güvenen karakterleri, bilhassa de genel olarak gerçek hayatla hayal gücü ortasında bir füzyon olan, enerjik bayanları temsil ediyor. Çalışmalarının karakteristik özelliği, hem iç hem de dış hoşluk konusundaki bakış açısını ortaya koymak emeliyle, insan formunun bozulduğu oyunlar. Ana’nın kelamlarıyla: “Hem yaptığım çalışmalarda hem de hayatımda, bayanların sahip olduğu güç ve hassaslık bana daima ilham veren bir şey. Bunu bugün, yapıtlarımla kutlama imkanı benim için çok özel bir mana taşıyor. Mango, uzun vakitten beri hayranı olduğum bir marka; onunla iş birliği içerisinde, bayanlar ve cinsiyet eşitliği için verilen çabayı desteklemek benim için bir onurdur.”

Bu koleksiyonun satışlarından elde edilen gelirler, Güney Hindistan’daki cinsiyet eşitliği projelerine dayanak olmak hedefiyle Vicente Ferrer Vakfı’na (FVF) bağışlanacak. Şu anda, FVF’nin bayan kolu, cinsiyet eşitsizliklerini (özellikle eğitimsel ve ekonomik anlamda) azaltmanın yanı sıra, tüm aksiyonlarında bayana yönelik şiddetle uğraş etmeye ve bayanların güçlenmesine, özerkliğini kazanmasına ve onların topluma etkin bir biçimde iştirake teşvik edilmelerine odaklanmaktadır. Mango ve Vicente Ferrer Vakfı ortasındaki iş birliği 2005 yılında başladı ve o vakitten beri şirketin farklı projeleri ve hareket alanlarında kesintisiz olarak devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir