CHADWICK BOSEMAN’IN MÜKAFATINI EŞİ ALDI

Ağustos 2020’de kolon kanseri ile dört sene süren çabasının akabinde hayatını kaybeden Chadwick Boseman, 2021 Altın Küre Ödülleri’nde ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ performansı ile ‘En Âlâ Başrol Erkek Oyuncu’ mükafatını aldı. Tıpkı kategoride ‘The Sound of Metal’ ile Riz Ahmed, ‘The Father’ ile Anthony Hopkins, ‘Mank’ ile Gary Oldman ve ‘The Mauritanian’ ile Tahar Rahim’in adaylıkları bulunuyordu.

Chadwick Boseman ve Simone Ledward Boseman (Getty Images)

Boseman’ın birinci Altın Küresi olan bu mükafatı, eşi Simone Ledward duygusal bir konuşma ile kabul etti. “Tanrıya teşekkür ederdi,” diyerek kelama başlayan Ledward, “Ebeveynlerine teşekkür ederdi. Liderlikleri ve fedakarlıkları için atalarına teşekkür ederdi. Çok hoş bir şey, ilham kaynağı olacak bir şey, size yapabileceğinizi söyleyen, devam etmenizi söyleyen, sizi tarihin bu anında yapmanız gereken şeye geri çağıran o küçük sesi güçlendirecek bir şey söylerdi,” diye ekledi. Tıpkı vakitte Boseman’ın sinemada çalışan direktör George C. Wolf, üretimci Denzel Washington ve rol arkadaşı Viola Davis’e teşekkür edeceğini söyleyen Ledward, “Onun sözlerine sahip değilim. Sevdiklerimizi kutlamak için tüm vaktimizi ayırmalıyız, bu yüzden HFPA’ya tam olarak bunu yapma fırsatı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasını eşi Boseman’a bir bildiri ile bitiren Ledward, “Ve canım, muvaffakiyetlerin devam ediyor,” dedi. Vefatından evvelki son rolü ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ Netflix sinemasındaki Levee karakteri ile seyircileri kendisine hayran bırakan Boseman, elde ettiği başarıyı görememişti. “Bence o bir kahraman olarak hatırlanacak,” diyerek Boseman hakkında konuşan Davis, “Halkın bir kısmı bunu ‘Black Panther’ ile özdeşleştirecek ancak ben bunu yapmıyorum. Ben bunu, bilhassa sizi tüketebilecek bir mesleğin ortasında onun özgünlüğü ile ilişkilendiriyorum,” diye ekledi. Boseman’ın hayatın kendisinden çok daha büyük biri olduğunu söyleyen Davis, “Mirasının, iş yapısının, bütünlüğünün gelecek jenerasyonları etkileyeceğini düşünüyorum,” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir