STRANGER THINGS 4.SEZONUYLA EN KARANLIK PERİYODA GİRİYOR

Netflix’in tartışmamız en sevilen dizileri ortasında yer alan Stranger Things’e, bir yıldır hasret kaldık. Gerek kurgusu gerek sürükleyici sahneleriyle her dönem bize farklı heyecanlar yaşatan dizi, IMDB listesinde aldığı yüksek değerlendirmeyle şu an Netflix’in en yeterli dizisi konumunda! 3.sezonun nefes kesen bir sahneyle son bulmasının üzerine hepimiz “4.sezon çabucak gelse de izlesek!” diyoruz.

3.sezonda bizi hayrete düşüren o sahne ise Rusların sahip olduğu Starcourt Alışveriş Merkezi’nin altında, Upside Down’a açılan kapıyı kapatmaya çalışırken Jim Hopper’ın patlama esnasında hayatını kaybetmesiydi. Dönem bitiminde öldüğünü düşündüğümüz karakterin, diziye aslında veda etmediğini yayınlanan yeni dönem fragmanında görmüş olduk. Fragmanda yer alan sahnede görülen o ki, Hopper patlamadan sağ kurtuldu fakat Rusyaların nezareti altında bir hapisanede tutuluyor. Yeni dönemle ilgili bir diğer ayrıntı daha gün yüzüne çıktı. Rusya’nın Kamçatka bölgesine taşınan serinin 4.sezonunda muhtemelen Upside Down dünyasının Rusya ve ABD’yi bir biçimde birbirine bağlayan bir kapı misyonu gördüğünü öğreneceğiz. Bu noktada en kilit rolü elbet nükleer santraller üstlenecek. Çok net olmamakla birlikte, Çernobil felaketinin de 4.sezonda işleneceği söyleniyor. Bu tezin akıllara gelmesinin nedeni şu : Dizinin 3.sezonunda 1983-1985 yıllarına kadar geldik. Yeni dönem muhtelemen 1986’ları ele alacak. Çernobil faciasının 1986’da gerçekleşmiş olması ve dizinin çekimlerinin Rusya’ya taşınması bir tesadüf olmasa gerek!

4.sezonun ne vakit geleceği konusu belirsizliğini korurken, dizisinin oyuncuları sayesinde yeni dönemle ilgili birkaç ipucu yakaladık. Birkaç gün evvel, CBC Radio programına katılan Finn Wolfhard Stranger Things’in 4.sezonu hakkında merakımızı arttıran açıklamalar yaptı. Mike Wheeler karakterini oynayan genç oyuncu, “Her dönemle birlikte kıssa daha da kararıyor. 4.sezon 3. üzere olmayacak, size en karanlık devri yaşatayacağız. Bu yüzden yeni dönem beni sahiden heyecanlandırıyor. Biz hâlâ çekimlere devam ediyoruz.” Bu yeni döneme dair edindiğimiz birinci bilgi değil. Gaten Matarazzo bir ay evvel US Weekly’e verdiği röportajda, dördüncü dönemi anlatırken şunları lisana getirmişti : “Sanırım evvelki üç dönemden daha dehşetli ve daha heyecan verici! Kaygı düzeyi arttıkça diziyi çekmesi daha keyifli hale geliyor.”

Şu an çekimlerin önündeki tek mahzur : Pandemi! Sıhhat krizi nedeniyle yaşanan kapanmalar, dizinin çekimlerinin aksamasına sebebiyet verdi. Bir hafta evvel çekimlere kaldığı yerden devam eden takım, setlere nihayet ayak bastı. 3.sezonun akabinde, fantastik diziye dört yeni üyenin katılacağı doğrulandı. Çekimlere son sürat devam eden imal takımı, dördüncü döneme yeni karakterlerle giriş yapacaklarının sinyalini verdi. Teze nazaran dört karakterden üçü Eleven’ın yeni arkadaş kümesini oluşturacak, oburu ise Rus hapisanesinde Hopper’ın dostu olacak.

Nefes kesen bir final sahnesinden sonra gözlerimiz elbette yeni dönemi arıyor. 4. dönemle ilgili net bir tarih verilmemekle birlikte, pandeminin akabinde çekimler hızlandırılırsa yeni kısımlar yaza hakikat bizimle buluşabilir. Duffer Kardeşlerin yeni dönem için neler planladığını bilmiyor olmak var olan merakımızı ikiye katlıyor. 4.sezon bir an evvel gelsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir