PENELOPE CRUZ HOŞLUK SIRLARINI ANLATTI

Pedro Almodovar ile bir sinema çekmeye hazırlanan Penelope Cruz tıpkı vakitte önümüzdeki sene yayınlanacak ‘The 355’ isimli yeni casus sinemasını tanıtıyor. Lancome markasının yeni yüzü olan Cruz, sağlıklı ve ışıltılı cildini nasıl koruduğunu Elle Kanada’ya anlattı. Gözlerimizin önünde yaş alan ancak asla yaşlanmayan Penelope Cruz, sonsuza kadar genç görünmenin formülünü bulmuş olabilir! Doğal ışıltısı ile büyüleyen Cruz, tüm ritüellerini ve sırlarını okuyucular ile paylaştı. Aşağıda adım adım Cruz’un bakım ve sıhhat rutinini görebilirsiniz…

PENELOPE CRUZ GÜNE NASIL BAŞLIYOR?

“Sabah 7:30’da kalkıyorum, her gece yedi yahut sekiz saat uykuya gereksinimim oluyor. Şayet çalışmıyorsam sabahları idman yapmaya çalışıyorum. Daha sonra ailem ile kahvaltı ediyorum ve okul günüyse, çocuklarım Leo ve Luna’yı okula hazırlıyorum.”

KAHVALTIDA NE TÜKETİYOR?

“Yumurtalar, meyveler, mesken imali gevrekler yahut buğdaylı tost ve kereviz suyu. Birebir vakitte doğal destekler alıyorum ve organik bir protein karışımım var. Badem sütü ile organik arabica kahvesini çok seviyorum ancak günde iki bardaktan fazla tüketmiyorum.”

BUZDOLABINDA NELER VAR?

“Buzdolabımızda bir sürü organik meyve, zerzevat ve özgür dolaşan et ve balık var. Dolaplarımızda kinoa, makarna, esmer pirinç, hindistan cevizi şekeri, tatlandırıcı ve çikolata var. Sağlıklı yemeyi çok seviyorum. Makul bir diyet uygulamıyorum ancak organik, sağlıklı yemekleri çok seviyorum, çocuklarım da bu türlü besleniyor.”

CİLT KURTARICISI NEDİR?

“Arada bedenime kuru fırçalama yapıyorum, bu toksinlerden arındırıyor. Birebir vakitte makyaj sanatkarım Pablo Iglesias, son sinemamın setinde yüzüme yeşim taşlı roller uyguladı ve iddia edin ne oldu? Sahiden işe yarıyor.”

SAÇLARINA NASIL BAKIM YAPIYOR?

“Saç bakımımı büsbütün kendim yapıyorum! Annemin hoşluk salonunda büyüdüm, bu nedenle sağlıklı saçlar için sırları biliyorum. Saç bölümünü, boyamayı ve kurutma sistemlerini biliyorum. Bir prömiyer öncesi Salma Hayek’in saçını ve makyajını ben yapmıştım. Konutun elektrikleri kesilmişti ve tüm bunları mum ışığında yapmak zorunda kaldım! Biraz zorlayıcıydı.”

SAÇLARINI NASIL STİLİZE EDİYOR?

“Doğal tercih ediyorum. Şayet makûs saç günü yaşıyorsam, kuru şampuan ile hacim ekleyerek daha da dağınık hale getiriyorum.”

GECE MAKYAJ TARZ TERCİHİ NEDİR?

“Gözlerimde gözü pek bir tarza yöneliyorum ve nude bir ruj tercih ediyorum yahut tam aykırısı: kırmızı ruj ve sade göz makyajı.”

AYNAYA BAKTIĞINDA…

“O an ne hissediyorsam onu görüyorum.”

BU ÖZGÜVENE NASIL ULAŞTI?

“17 sene boyunca klasik bale eğitimi aldım ve bunun yararları çok fazla oldu. Artık yalnızca direnç çalışması ve haftada üç yahut dört defa bir saat boyunca biraz kardiyo yapıyorum.”

HOŞLUK İSMİNE YAPTIĞI EN ÇILGINCA ŞEY NEYDİ?

“Sanırım bu 13 yaşında annemden yapmasını istediğim perma oldu. Tıpkı birçok genç kız üzere Julia Roberts’tan özenmiştim.”

NASIL RAHATLIYOR?

“Yeterli antrenman yapmaya çalışıyorum ve uyku saatlerime dikkat ediyorum. Birebir vakitte Transandantal Meditasyon yapıyorum; bunu 20’li yaşlarımda yıllarca yaptım hakikaten işe yaradı. Orta sıra uzun bir masaj da mükemmel olabiliyor.”

EN YENİ HOŞLUK TUTKUSU NEDİR?

“Biyo-özdeş hormonlar. Bilhassa hormonlar kelam konusu olduğunda, daima beslenme ve tıp hakkında okuyorum. Son birkaç yılda Habib Sadeghi, Nigma Talib, Valentín Fuster ve Dominique Fradin-Read üzere tabiplerden çok şey öğrendim ve paylaştıkları inanılmaz bilgiler için minnettarım.”

GECE HOŞLUK RİTÜELİ NEDİR?

“Her vakit cildimi temizleyip nemlendiriyorum.”

IŞIKLARI KAPATMADAN EVVEL YAPTIĞI SON ŞEY NEDİR?

“Okuyorum ve daha sonra günümü gözden geçiriyorum ve minnet duyduğum şeyleri düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir