KATE WINSLET ‘TITANIC’ SİNEMASINDAN SONRA ALDIĞI TENKİTLERİ ANLATTI

Kate Winslet, ‘Titanic’ sineması vizyona girdiği vakit aldığı acı verici tenkitleri hatırlıyor. Hayır… Tenkitler oyunculuğuna yahut yeteneğine yönelik değil! Direkt olarak görünüşüne yönelik. Artık 45 yaşında olan Winslet, 90’lı yılların sonunda 19 yaşındayken aldığı ‘net bir halde acımasız’ tenkitleri anlattı. The Guardian gazetesine bir röportaj veren Winslet, “Ve benim için ne kadar şok edici, ne kadar eleştirel, ne kadar açık kelamlı ve acımasız gazetecilerin olması neredeyse gülünçtü. Daha yeni yeni kim olduğumu anlamaya çalışıyordum! Daima vücuduma tenkit yapıyorlardı, kilomu kestirim etmeye çalışıyorlardı ve uyguladığım diyeti uyduruyorlardı. Bunlar okumak için ziyadesiyle eleştirisel, fecî ve üzücüydü.” dedi.

Joan Rivers’ın kendisi için söylediği “Eğer 2-3 kilo verse, Leo sala sığabilecekti,” kelamlarını hatırlayan Winslet, “20’li yaşlarımda beşerler kilom hakkında çok fazla konuşuyordu. Ve daima kendi fizikî görünüşüm hakkında yorum yapmam isteniyordu. Sonra da çok yavuz ve konuşkan olarak etiketlendim. Hayır, yalnızca kendimi savunuyordum.” dedi.

Mesleğinin başlarında özgüveninin sarsıldığını söyleyen Winslet, Hollywood’da yükselmekten korktuğunu belirtti. “Şöyle düşündüğümü hatırlıyorum, ‘Tanrım, bunları yalnızca İngiltere’de söylüyorlarsa, Hollywood’a gidince ne olacak?’ Üstelik, tüm bunlar hoşluk algınızı büsbütün değiştiriyor. Kendimi çok yalnız hissetmiştim,” diyen Winslet, yaşadığı tasaları anlattı. Son 20 yıl içerisinde vücut algısı ve hoşluk konusunda ne kadar çok yol katedildiğini fark eden Winslet, “Şu an insanların reaksiyonlarının ve yorumlarının değişmesi beni çok etkiliyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir