FIRST LADY DİZİSİNİN TAKIMI AŞİKÂR OLDU

Showtime yeni bir biyografik diziye hazırlanıyor: ‘The First Lady.’ Amerika Birleşik Devletleri’nin lider eşlerini bahis alacak serinin üç kıymetli ismi muhakkak oldu bile! ‘The Crown’ serisinin geçtiğimiz aylarda yayınlanan 4. Döneminde Margaret Thatcher’ı canlandıran Gillian Anderson, artık ise ABD’nin 32. Lideri Franklin D. Roosevelt’in eşi First Lady Eleanor Roosevelt’i canlandıracak. Lider eşlerinin antoloji serisinde Michelle Obama’yı Viola Davis, Betty Ford’u ise Michelle Pfeiffer canlandıracak.

“Gillian Anderson, inanılmaz çeşitliliklere ve harika yeteneklere sahip bir oyuncu ve bu güçlü üçlüyü tamamlayacak ve bu ikonik bayanların rollerine girmek için eksiksiz bir seçim,” diyen Showtime Genel Müdür Yardımcısı Amy Israel, “Gillian, Viola Davis, Michelle Pfeiffer, Susanne Bier ve Cathy Schulman’ı ‘The First Lady’ serisinde başrollerde görmek ilham verici,” diye ekledi.

Amerika Birleşik Devletleri tarihinde en uzun mühlet Beyaz Saray’da kalan ‘First Lady’ olan Roosevelt, vazifesine 1933’ten 1945’e kadar devam etmişti. Vakit zaman sivil haklar konusundaki açık sözlülüğü nedeniyle tartışmalı bir figür olarak kabul edilen Roosevelt, birebir vakitte tertipli basın toplantıları düzenleyen, günlük gazete köşesi yazan ve haftalık radyo programına mesken sahipliği yapan birinci lider eşiydi. Amerika Birleşik Devletleri’nin Birleşmiş Milletlere katılmasını ve desteklemesini sağlayan Roosevelt birebir vakitte birinci delegesi de oldu.

‘The Crown’ dizisindeki Thatcher rolü ile Altın Küre adaylığı kazanan Anderson, daha evvel ise ‘The X-Files’ serisindeki Dana Scully karakteri ile Altın Küre mükafatı kazanmıştı. Birinci döneminde Obama, Ford ve Roosevelt’in ferdî ve politik hayatlarına odaklanacak olan ‘The First Lady’ serisi Amerikan liderliğinin değişimini göstermeyi hedefliyor. Bu bayan başkan figürlerinin Washington’a olan seyahatlerini takip edecek olan seri, samimi bir bakış açısı getirecek.

Oyuncu takımında ayrıyeten Ford’un eşi ve Amerika Birleşik Devletleri’nin 38. lideri Gerald Ford, Jr. rolünde Aaron Eckhart yer alıyor; Betty Ford’un emniyetli sırdaşı ve sekreteri Nancy Howe rolünde Judy Greer; genç Michelle Obama rolünde Jayme Lawson; Genç Betty Ford rolünde Kristine Forseth ve Lider Ford’un Genelkurmay Lider Yardımcısı Dick Cheney rolünde Rhys Wakefield yer alıyor.

‘The Undoing’ serisini yöneten ve dört sefer Altın Küre adayı olan Susanne Bier, ‘The First Lady’ serisinin birinci dönemindeki tüm kısımların direktörlüğünü üstlenecek. Birebir vakitte Viola Davis, Cathy Schulman, Julius Tennon, Andrew Wang, Jeff Gaspin ve Brad Kaplan ile üretimci grubunda yer alan Bier’in yanı sıra müellif Aaron Cooley’nin ise serideki kimi kısımların senaryosunu kaleme alacağı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir