TERS AYRINTILARIN SADELİKLE BULUŞTUĞU HEYKELLER

Sanat ömrüne genç yaşlarda adım atan heykeltıraş ve birebir vakitte ressam olan Gina Ginali, alışılmamış malzemeler tercih ederek hazırladığı heykelleriyle sanat meraklılarının ilgisini üzerine çekiyor. Mermer, polyester, bronz ve metal malzemelerle hayat verdiği heykelleri, birçok ünlü sanatseverin koleksiyonunda yer alan Gina Ginali, bir müddettir hayranlık duyarak yaşamaya karar verdiği İstanbul’da tarih ve görsel ayrıntılardan aldığı ilhamla yeni sanat yapıtları üretmeye devam ediyor.

Türk fotoğraf ve heykel sanatının zenginliğinden etkilenerek şahsî üretimine Türkiye’de devam etmeye karar veren Ginali, yakın vakitte tersliğin sadelikle buluştuğu özgün yapıtlarıyla karma bir stant projesine hazırlanıyor. Genç sanatçı tıpkı vakitte şahsî sanat seyahatinde Türk sanatseverlerin beğeni ve yorumlarıyla tanışacak olmaktan büyük heyecan duyuyor.

Bu vakte kadar portre ve nü çizimlerin yükte olduğu tablolarına farklı perspektiflerle zenginleştirdiği yeni eserler eklemeyi planlayan genç sanatçı, yakın vakitte sanatseverle paylaşacağı stant projesinde heykel kadar fotoğraf sanatında gösterdiği performansı da sergileyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir