SUSSEX ÇİFTİ KRALİYET AİLESİNDEN RESMEN AYRILDI

Prens Harry ve Meghan Markle, Kraliyet Ailesinin çalışan üyeleri olarak misyonlarına dönmeyeceklerini doğruladılar. Mart 2020’de monarşiden ayrılan Sussex Dükü ve Düşesi, finansal olarak Kraliyet Ailesinden bağımsız olacaklarını söylemişlerdi. Açıklamanın akabinde Sussex Çiftinin kararlarının 12 ay boyunca gözden geçirileceğini söyleyen Buckingham Sarayı, artık resmen kararı onayladıklarını belirtti.

Artık ise bir sene sonra, Buckingham Sarayı, Sussex Çiftinin Kraliyet Ailesindeki vazifelerine geri dönmeyeceklerini duyurdu. Çeşitli himayeleri ve askeri unvanlarının Kraliçe’ye iade edilececeğini ekleyen Buckingham Sarayı, resmi bir açıklama ile, “Sussex Dükü ve Düşesi, Majesteleri Kraliçe’ye, kraliyet ailesinin çalışan üyeleri olarak geri dönmeyeceklerini doğruladılar. Kraliçe, Dük ile yapılan görüşmelerin akabinde, Kraliyet Ailesinin işlerinden uzaklaşarak, bir kamu hizmeti hayatıyla gelen sorumluluk ve vazifelere devam etmenin mümkün olmadığını doğrulayan bir yazı yazdı. Dük ve Düşes tarafından düzenlenen fahri askeri atamalar ve Kraliyet himayeleri, Kraliyet Ailesinin çalışan üyeleri ortasında yine dağıtılmadan evvel Majestelerine iade edilecek,” yazdı.

Atamalar ve himayeler ortasında Sussex Düşesi’nin Ulusal Kraliyet Tiyatrosu, Milletler Topluluğu Üniversiteleri Birliği ve Harry’nin işvereni olduğu Kraliçe’nin Milletler Topluluğu Vakfı himayeleri bulunuyor. Sussex Dükünün Rugby Futbol Birliği ve Rugby Futbol Ligi himayeleri ve kraliyet denizcileri, RAF Honington, Kraliyet Donanması küçük gemileri ve dalış ile askeri unvanları da Kraliçe’ye iade edilecek.

Meghan Markle ve Kraliçe II. Elizabeth (Getty Images)

Buckingham Sarayının açıklamasında Kraliyet Ailesi üyelerinin bu karar ile ‘üzgün’ oldukları lakin Sussex Dükü ve Düşesinin her vakit ailenin sevilen üyeleri olacakları yazdı. Geçtiğimiz Pazar günü ikinci bebeklerini beklediklerini duyuran Prens Harry ve Meghan Markle, siyah beyaz bir fotoğraf paylaşmışlardı. Birebir vakitte Oprah Winfrey ile bir televizyon röportajına katılacağı doğrulanan Meghan Markle’a eşi Prens Harry de eşlik edecek. Kraliyet Ailesinden resmi olarak ayrıldıktan sonra birinci televizyon röportajını verecek olan Sussex Çiftinin söyleyeceklerini merakla bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir