MATTHEW MCCONAUGHEY ‘TITANIC’ SİNEMASI SEÇMELERİ HAKKINDA KONUŞTU

‘Titanic’ sinemasında Jack ve Rose’un aşk öyküsü çok farklı olabilirmiş! Geçtiğimiz günlerde Rob Lowe’un ‘Literally with Rob Lowe’ isimli podcast yayınına katılan Matthew McConaughey, ‘Titanic’ sinemasında Jack Dawson rolünü alacağına emin olduğunu düşündüğünü anlattı. Sinemada rolü almadığını lakin Kate Winslet ile okuma provalarına kadar ilerlediğini söyleyen McConaughey, Jack rolünü Leonardo DiCaprio kaptırdığını ekledi. Seçmeler sırasında çok özgüvenli olduğunu ve mutlaka sorunun kendisinde olmadığını söyleyerek espri yapan McConaughey, menajerini suçladı.

“Kate Winslet ile okumalara katıldım ve bu seçmeler için değildi. Bizi kameraya çektiler yani ekran testi üzereydi,” diyen McConaughey, “Okumadan çıktığımızda, dışarı çıktım ve ‘Bu olağanüstü geçti,’ diye düşündüm. Sahiden rolü aldığıma inanmıştım,” diye ekledi. Geçmişte rolü geri çevirdiği söylenen McConaughey, argümanları reddederek aslında sinema seçmelerinde teklif almadığını belirtti. “Uzun bir müddet ‘Menajerimi bulacağım, başı kederde,’ diye söylendim,” diyen McConaughey, “Film için bana hiç teklif yapılmadı,” diye ekledi.

Daha evvel ‘The Tonight Show’ programına katılan yöntemen James Cameron, kendi açısından olayları anlatmıştı. “Matthew rolün repliklerini okudu ve sonra Leo ile buluştuk,” diyen Cameron, “Leo seçmelere geldi ve içimde tuhaf bir his oldu: Odaya bir göz attım ve binadaki tüm bayanlar seçmeye katıldı, muhasebeci vardı, güvenlik vazifelisi vardı ve ‘Bu çocuğu almalıyız’ diye düşündüm,” diye eklemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir