HARRY, PRENS WILLIAM’I ÜZMÜŞ

Geçtiğimiz günlerde Buckingham Sarayı tarafından, “Sussex Dük ve Düşesi, Kraliçeye yaptıkları açıklamada Kraliyet ailesinin çalışan üyeleri olarak dönmeyeceklerini doğruladı. Kraliçe, Dük ile yapılan görüşmelerin akabinde, Kraliyet Ailesi’nin işinden uzaklaşarak, kamu hizmeti hayatının getirdiği sorumluluk ve misyonlara devam etmenin mümkün olmadığını teyit etti. Alınan karardan herkes keder duysa da, Dük ve Düşes ailenin çok sevilen üyeleri olmaya devam ediyor.” diye açıklama yapılmıştı.

Harry ve Meghan çifti yaptıkları açıklamada resmi rollerinden bağımsız olarak Birleşik Krallık’a ve dünyaya hizmet etmeye devam edeceklerini belirtmiş ve “Hepimiz hizmet hayatı yaşayabiliriz, hizmet kozmiktir.” demişti.

Ailenin başka üyelerinin çiftin karşılığındaki bu ton nedeniyle şaşkına döndüğü belirtiliyor. Prens William’a yakın kaynaklara nazaran Cambridge Dükü; kardeşi Prens Harry’nin Kraliçe Elizabeth’e karşı halini “aşağılayıcı ve saygısızca” buluyor. Öteki aile üyeleri de Harry ve Meghan’ın yanıtının tonuyla şaşkına dönmüş. Prens William’ın bir arkadaşı, “Şimdi her şey onun üzerinde ve baskıyı katiyen hissediyor. Kardeşinin seçimlerinden ötürü geleceği farklı görünüyor ve bu kolay değil” diyor. Bir öbür yorum ise şöyle: “Durumun üzücü ve makûs olduğunu biliyorum. Lakin zora düşüldüğünde kardeşler birbirlerinin yanında olacaklar.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir