TÜM TARAFLARIYLA GENİTAL ESTETİK

Yaşın ilerlemesi, genetik yatkınlık, yanlış gereçten üretilen iç çamaşırların tercih edilmesi, kozmetik eserlerin bilinçsiz kullanımı, epilasyon tekniklerinin tesiri ve geçmiş devirde gerçekleşen güçlü yahut çoklu doğumlar nedeniyle bayanların genital bölgesinde çeşitli deformasyonlar meydana gelebiliyor. Vajina kanalı genişleyebiliyor, perine olarak isimlendirilen; vajina girişi ve rektum ortasında kalan bölgede cilt katlantıları ya da derin dikiş izleri oluşabiliyor, iç ve dış dudaklarda biçim bozuklukları meydana gelebiliyor, dış dudaklarda renk değişimi gerçekleşebiliyor. Tüm bu problemler estetik korkularla birlikte işlevsel meselelere da neden olabiliyor.

Örneğin vajinal genişleme sorunu yaşayan bayanlar cinsel bağ sırasında anorgazmi sorunu yaşayabilirken iç ve dış dudaklarda meydana gelebilen deformasyonlar cinsel bağ sırasında ağrı hissedilmesine yol açabiliyor. Birebir halde barındırdığı hudut yoğunluğu nedeniyle bayanların cinsel manada zevk almasında değerli bir role sahip olan klitorisin ülküsünden büyük olması da bayanların özgüveninin azalmasında tesirli olabiliyor. Münasebetiyle genital estetik uygulamalarının sırf kozmetik maksatlarla gerçekleştirildiği doğru bir yaklaşım sayılmıyor; iç ya da dış genital bölgedeki deformasyonlar işlevsel problemleri da beraberinde getirebiliyor.

Genital Estetik Ameliyatları Kombine Formda Gerçekleştirilebiliyor

Şahısların gereksinimleri ve beklentileri doğrultusunda genital estetik operasyonları kombine biçimde planlanabiliyor. Bu manada vajina kanalının sıkılaştırıldığı “vajinoplasti”, iç ve dış dudakların yapılandırıldığı “labioplasti”, perine bölgesindeki deformasyonların giderildiği “perineoplasti” ve birebir vakitte klitoris küçültme olarak da bilinen “kliteroplasti” operasyonları tek bir planlama ile gerçekleştirilebiliyor. Operasyonların tabiatı gereği kombine edilmeye uygun olması bayanların genital bölgelerinde meydana gelerek estetik ve işlevsel manada telaşlara yol açan deformasyonların tek seferde düzeltilebilmesine imkan sağlıyor.

Genital Estetik Sonrası Özgüvende Büyük Bir Artış Yaşanıyor

Genital bölgedeki meseleler cinsel ilgi sırasında çiftlerin tatmin olamamasına, bayanların günlük aktiviteler sonrasında tahriş sorunu yaşamasına, vajinal enfeksiyon riskinin artmasına, beden algısının bozulmasına ve tıpkı vakitte kıyafet seçiminde kısıtlanmaya yol açabiliyor. Estetik ve işlevsel gereksinimler hakkında farkındalığın artması ile birlikte günümüzde birçok bayan genital estetik uygulamalarına başvuruyor. Sonrasında ise özgüvende fark edilebilir bir artış yaşanırken, bayanların cinsel hayatlarında da olumlu istikametli bir değişim kelam konusu oluyor.

Genital Estetik Operasyonları Kişi Özelinde Planlanmalı

Estetik operasyonların tamamındaki üzere genital estetik ameliyatlarının da kişi özelinde planlanması gerekiyor. Bu manada hasta ve hekim ortasındaki irtibat hayli değerli. Hastaların yaşadığı sıkıntılar, anorgazminin kelam konusu olup olmadığı, hastanın genital bölgesinde meydana gelen deformasyonların ve bu deformasyonların yol açtığı problemlerin kıymetlendirilmesi gerekiyor. Kimi hastalarda tek bir operasyon ile istenilen sonuçlar elde edilebilirken kimilerinde birkaç operasyonun eş vakitli yapılması gerekebiliyor. Planlama teknik seçimi açısından da kritik bir süreç olma özelliği taşıyor. Elbette bu noktada bayanların çocuk sahibi olmayı düşünüp düşünmemeleri üzere ögelerin da değerlendirilmesinde yarar var. Hakikat planlama ve yanlışsız hasta seçimi ile genital estetikten elde edilen sonuçlardan duyulan memnuniyet azamî düzeye yükseltilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir