REGINA KING’İN YENİ BİYOGRAFİK SİNEMA PROJESİ

‘One Night in Miami’ sineması ile birinci sefer direktör koltuğuna oturan Regina King, artık ise tekrar kamera önüne geçiyor. Birinci siyahi bayan kongre üyesi ve birinci siyahi lider adayı Shirley Chisholm’u canlandıracak olan Oscar ödüllü Regina King, ‘Shirley’ isimli yeni biyografik sinemada yer alacak. ’12 Years a Slave’ sineması ile Oscar mükafatı kazanan John Ridley tarafından yazılacak ve yönetilecek olan ‘Shirley’ sinemasının çekimlerinin bu sene başlanması bekleniyor.

‘Shirley’ sineması Chisholm’un 1972’deki başkanlık yarışına odaklanacak. Chisholm’un tarihi mesleğine ve mirasına bir “sahne arkası” bakış açısı paylaşacak olan sinema, kongre üyesinin hayatını bahis alacak. “Shirley Chisholm’un korkusuz kararlılığı pek çoğumuz için ilham kaynağı oldu ve bu sinemayla gelecek jenerasyonlara ilham vermeyi umuyoruz,” diyen King, The Wrap’e bir açıklama yaptı.

‘One Night in Miami’ sineması ile Altın Küre ve SAG Ödülleri’nde adaylıklar kazanan Regina King, birebir vakitte ‘Shirley’ sinemasının kamera gerisine da dayanak olacağını ekledi. Kız kardeşi Reina King ile ortak oldukları Royal Ties Productions şirketi ile sinemanın üretimini üstlenen Regina King’e üretim grubunda Jeff Skoll ve Anikah McLaren da dayanak oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir