‘CRUELLA’ SİNEMASININ BİRİNCİ FRAGMANI YAYINLANDI

Dalmaçyalı köpeklerinizi saklayın zira Cruella de Vil geliyor! Çarlamba günü yeni ‘Cruella’ sinemasının birinci fragmanını yayınlayan Disney, orjinal animasyon sinemasının canlı aksiyon sinemasını paylaştı. Emma Stone’un Cruella de Vil’i canlandırdığı yeni sinema biraz ‘Joker’ modunu yansıtıyor desek yanlış olmaz.

1970’li yıllarda Londra’da geçen ‘Cruella’ sineması genç bir makus karakterin dizayncı olarak punk-rock ihtilali devrini yaşadığı bir seyahati anlatıyor. Hırsızlar Jasper ve Horace (Joel Fry ve Paul Walter Hauser) ile arkadaş olan Cruella, karanlık tarafa geçmeye başlıyor. Daha sonra harika şık ve yalnızca siyah beyaz kıyafetler giyen Barones von Hellman (Emma Thompson) ile tanışan Cruella, farklı bir hayat stiline gerçek ilerliyor. Hollywood dünyasının Emma’ları ile dolu olan sinema, Stone ve Thompson ortasındaki mükemmel oyunculuğu yansıtıyor.

‘I, Tonya’ sinemasının direktörü Craig Gillespie tarafından yönetilen ‘Cruella’ sineması sahiden de ‘Joker’ sinemasından ilham alıyor. Karanlık ve ürkütücü bir teması olan ‘Joker’ sinemasının Disney ile bir ortaya geldiğini düşünebilirsiniz. ‘Maleficent’ sinemasının tersine ana karakterin ismini paka çıkarmaya odaklanmayan ‘Cruella’ sinemasında, başrolün daha da ürkütücü bir yanını görüyoruz. Dalmaçyalıları bir takıntı haline getiren Cruella, tam manasıyla çılgın bir bayanı öne çıkarıyor.

90’lı yıllarda ‘101 Dalmaçyalı’ sinemalarında Glenn Close tarafından canlandırılan Cruella de Vil karakteri, unutulmaz bir ikon haline gelmişti. Close’un onayını alan ‘Cruella’ imal grubu, oyuncunun başarısına hürmet duyduğunu belirtti. Stone’un başrole seçilmesinin akabinde 2019’da bir röportaj Close, “Nasıl oynadığını görmek için sabırsızlanıyorum,” demişti. 28 Mayıs’ta vizyona girecek olan ‘Cruella’ sinemasının sinemalarda mı yoksa internet izlenim platformlarından mı yayına gireceği şimdi bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir