YENİ ‘CINDERELLA’ SİNEMASI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Gece yarısından evvel isteyeceğimiz en büyük dilek Billy Porter’ın uygunluk perisi olarak dileklerimizi gerçekleştirmesi olurdu… Neyse ki bu haberi duyurmamız için camdan topuklu ayakkabılara muhtaçlığımız yok! Sony, ‘Cinderella’ sinemasının canlı-aksiyon imali ile Porter’ın hayalimizi gerçekleştirdiğini doğruladı. Olağanda bu sene yayınlanması beklenen sinemanın vizyon tarihi, pandemi sebebiyle tıpkı birçok sinemaya olduğu üzere, 5 Şubat’tan 16 Temmuz’a ertelendi. Bekleme süremiz artmış olabilir fakat heyecanımız aynı! Aşağıda yeni ‘Cinderella’ üretimi hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz.

CINDERELLA SİNEMASININ TAKIMI

Birinci olarak Nisan 2019’da duyduğumuz yeni ‘Cinderella’ sinemasında Camila Cabello başrolde Külkedisi’ni canlandıracak. Birebir vakitte sinemanın müziklerinde yer alacak olan Camila Cabello, yeni üretimin birçok alanında öne çıkacak. Geçtiğimiz Ekim ayında Deadline’ın haberi ile Külkedisi’nin makûs kalpli üvey annesi Evelyn’i Idina Menzel’in canlandıracağını öğrenmiştik.

Idina Menzel (Getty Images)

Yeniden Deadline’ın 4 Aralık’taki haberinde İngiliz oyuncu Nicholas Galitzine’ın Prens Robert’ı canlandıracağını ve Cabello ile okumalarda üretimcileri etkileyen bir kimyaları olduğunu öğrenmiştik. Daha evvel Netflix’in ‘Chambers’ serisinde gördüğümüz Galitzine, tıpkı vakitte yakında vizyona girecek olan ‘The Craft’ sinemasında yer alıyor.

Nicholas Galitzine (Getty Images)

Takımda bir etkileyici isim daha var! The Hollywood Reporter, ’James Bond’ ve ‘Mamma Mia!’ sinemalarından tanıdığımız Pierce Brosnan’ın Prince Charming karakterinin babası Hükümdarı canlandıracağını doğruladı.

Pierce Brosnan (Getty Images)

Hepinizin heyecanla beklediği uygunluk perisi karakterine gelecek olursak, 20. New Yorker Şenliği sırasında Billy Porter rolü kendi ağzından doğrulamıştı. Tiyatrodaki yapımları ve tabiiki kırmızı halı tarzları ile vazgeçilmez bir ikon haline gelen Porter, yeni ‘Cinderella’ sinemasında uygunluk perisi olacak! CBS News’a rolünü cinsiyetsiz bir halde canlandıracağını söyleyen Porter, “Geçtiğimiz hafta setteyken fark ettim, Yeterlilik Perisi karakterini canlandırmam aslında çok farklı bir mana taşıyor. Büyünün cinsiyeti yok. Bu bir klasik, bu yeni bir jenerasyona anlatılan klasik bir peri masalı. Bence yeni kuşak buna çok hazır. Çocuklar hazır. İşleri yavaşlatan yetişkinler,” demişti.

Billy Porter (Getty Images)

Şubat 2020’de Deadline’ın haberinde tıpkı vakitte Missy Elliott’un kent tellalı karakterini ve Minnie Driver’ın ise Kraliçe Beatrice’i canlandıracağını öğrenmiştik. Külkedisi’nin üç far arkadaşı ise James Corden, John Mulaney ve Romesh Banganathan tarafından canlandırılacak.

CINDERELLA SİNEMASININ DİREKTÖRÜ KİM?

‘Cinderella’ sinemasının yeni versiyonu için en az bizim kadar heyecanlıysanız, bunu James Corden’a borçlu olduğumuzu belirtmeliyiz. Yeni ‘Cinderella’ fikrini düşünen ve daha sonra imalini üstlenmeye karar veren James Corden, bu fikrini ‘Pitch Perfect’ senaristi ve direktörü Kay Cannon’a anlatmış. Artık ise yeni ‘Külkedisi’ uyarlamasını Kay Cannon yönetiyor!

ÇEKİMLER BAŞLADI MI?

The Hollywood Reporter, 16 Mart’ta İngiltere’de çekimleri süren ‘Cinderella’ sinemasının pandemi sebebiyle iki hafta ertelendiğini belirtmişti. Daha sonra İngiltere’nin berbatlaşan durumu ile çekimler belgisiz bir tarihe kadar ertelenmişti. Deadline’ın haberine nazaran duraksamadan 5 ay sonra sete geri dönmeyi planlayan çekim takımı, Ağustos’un ortasında Londra’nın biraz dışarısında yapıma tekrar başladılar. Cabello, Driver, Galitzine, Menzel ve Brosnan’ın görüntülendiği çekimler Eylül ayının sonuna kadar devam etmişti.

Çekimlerin son gününü 2 Ekim’de Twitter’dan paylaşan Cabello, “Asi ve hayalperest prenses olmamın son günü! Bugün ‘Cinderella’ sinemasının çekimlerinin son günü. Bu tecrübe için minnettarım ve bunu pandemi müddetinde (& büsbütün inançlı bir şekilde) mümkün kılan gruba teşekkür ediyorum. Hepinizin bu sineması görmesi için sabırsızım,” yazmıştı.

Sinemanın birinci çekim günü olan 13 Şubat’ı Instagram hesabından paylaşan Kay Cannon ise, “Çekimlerin birinci günü. Daha milyonlarca var!” yazarak direktör koltuğu ile bir kare paylaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir