NEW YORK MODA HAFTASI’NIN PARLAYAN YILDIZLARI

New York Moda Haftası, Sonbahar/Kış 2021 dönemine 14 Şubat, Sevgililer Günü sanal olarak başladı. Toplumsal aralıklı moda haftalarının ikinci edisyonuna imza atan New York, tüm kısıtlalamalara karşın bizi moda şöleninden yoksun bırakmadı. Tıpkı evvelki dönem üzere dijital sunumlar, canlı yayınlanan defileler ve eksantrik koleksiyon görüntüleri ile büyüleyen New York Moda Haftası, altı günlük bir aktifliğe imza atıyor.

Birkaç hafta evvel defileden ayrılan The Row üzere markaların yanı sıra Michael Kors ve Coach üzere markalar ise gösterimlerini önümüzdeki aylarda yapacaklarını duyurdular. Her dönem ‘büyük’ markaların defilelerini incelerken, bu dönem bir değişiklik yapıp yeni ve genç tasarımcıların koleksiyonlarına göz atmaya ne dersiniz? Önümüzdeki yılların parlayan yıldızları olacak bu dizayncılar, inovatif vizyonları, sürdürülebilir formülleri, modeller konusunda çeşitlilikleri ve tasarımlarındaki bildirileri ile dikkat çekiyorlar. Kanye West’ten Hailey Bieber’a kadar şimdiden birçok ünlünün favorisi olma yolunda ilerleyen yeni New York dizayncıları, “Modada artık yenilik yok!” niyetinizi değiştirmeye geliyor!

Gözlerimiz Marc Jacobs, Michael Kors ve Tory Burch üzere isimleri ararken, bakış açımızı yenilikler ile tazelemeye kararlıyız! New York Moda Haftasından farklı bir takvim izlemek isteyen bu isimlerin yeni koleksiyonlarını da elbette tıpkı heyecanla izleyeceğiz… Fakat modada yeni yaratıcıları görmek her vakit ilham verici olabiliyor!

Bizi heyecanlandıran ve moda bir döngü halinde olsa da yaratıcılığın sonu olmadığını kanıtlayan 8 yeni New York tasarımcısını görmek için fotogaleriye göz atabilirsiniz…

1

KIM SHUI

Doksanlar ilhamlı desenleri ile Cardi B, Kylie Jenner, Emily Ratajkowski ve Hailey Bieber üzere ünlüler tarafından giyilen Kim Shui, şimdiden New York Moda Haftasının merakla beklenilenleri ortasında. Son ayların spot ışıkları altına yerleşen Kim Shui’nin yeni koleksiyonunu 17 Şubat’ta canlı izleyebilirsiniz.

Fotoğraf: @kimshuistudio

Instagram

2

MAISIE WILEN

Parsons’dan mezun olan Maisie Schloss, mesleğine Kanye West’in yanında Yeezy’de çalışarak başladı. Daha sonra West’in birinci genç dizayncı mükafatını kazanan Maisie, markasını kurma kararı aldı. Kardashian ailesinin favori tasarımcılarından biri olan Maisie Wilen, beklenen yeni koleksiyonunu sanal New York Moda Haftasında sunuyor.

Fotoğraf: @maisie_wilen

Instagram

3

COLLINA STRADA

Hillary Taymour’un kurduğu Collina Strada, büsbütün geri dönüştürülen gereçler ile tasarlanıyor. Elle boyanan pamuk kumaşı ve oversized silüetleri ile dikkat çeken Collina Strada, farklı beden tiplerinden, ırklardan ve yaşlardan modelleri ile modanın çeşitli olarak da mükemmel olabileceğini kanıtlıyor. Tıpkı vakitte İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonu için bedensel engelli bir model ile bir ortaya gelen Collina Strada, 2021 New York Moda Haftasının merakla beklenilenleri ortasında.

Fotoğraf: @collinastrada

Instagram

4

MARKARIAN

2017’de Markarian markasını kuran Alexandra O’Neill, dizaynlarının hayran kitlesini gün geçtikçe büyütüyor. Geçtiğimiz haftalarda Dr. Jill Biden tarafından giyilen Markarian dizaynları, sürdürülebilir kumaşları ile daha da göz önüne çıkmıştı. Koltuk üzerinde gece kıyafetleri giyen modeller ile bir sunum yapan Markarian, devrin moduna ahenk sağladı!

Fotoğraf: @markarian_nyc

Instagram

5

BLUMERA

‘Statement’ aksesuarları ile bilinen Blumera, Mehera Blum tarafından kuruldu. Dünyanın dört bir yanından lokal sanatkarlar tarafından doğal ahşap yahut masif pirinçten elle oyulan Blumera dizaynları, birçok ünlünün de tercihleri ortasında olmuştu. “Orange Is the New Black” serisi oyuncusu Uzo Aduba’nın yer aldığı bir görüntü ile sunulacak olan Blumera Sonbahar 2021 koleksiyonu, 17 Şubat’ta New York Moda Haftasının sanal platformu üzerinden yayınlanacak.

Fotoğraf: @blumera_official

Instagram

6

COLIN LOCASCIO

New Yorklu Colin LoCascio, markasını geçtiğimiz Sonbahar ayında kurmuştu. Kendall + Kylie markasının tasarım yöneticisi olan LoCascio, birebir vakitte Marc Jacobs ve Adam Selman üzere markalar ile çalıştı. Ashanti, Cardi B ve Bella Hadid üzere ünlülere özel dikim dizaynları ile tanınan LoCascio, en yeni koleksiyonunu 17 Şubat’ta New York Moda Haftasında sunacak.

Fotoğraf: @colinlocascio

Instagram

7

KA WA KEY

Key Chow ve Jarno Leppanen tarafından tasarlanan Ka Wa Key, eğlenceli trikoları ile göz kamaştırıyor. Sürdürülebilir materyaller ile deneysel dizaynlar yapan ikili, örme tekniklerini araştırıyorlar. 2018’de Wookmark Prize’ı kazanan Ka Wa Key dizaynları büsbütün unisex ve tüm vücutlara ahenk sağlıyor. Londra asıllı bir marka olmasına karşın Şangay, Helsinki ve Tokyo üzere Moda Haftalarında gösterim yapan Ka Wa Key, artık ise New York Moda Haftasında gösterim yapıyor.

Fotoğraf: @kawakey

Instagram

8

DUR DOUX

New York Moda Haftasının tek anne-kız tasarım ikilisi ile tanışın! Washington’da yaşayan Cynthia ve Najla Burt, dikkat cazip ve mert parti kıyafetleri ile öne çıkıyor. Afrika ve Hindistan üzere ülkelerden ilham alan anne-kız dizayncılar, Amerika modasını milletlerarası bir gözden yorumluyorlar.

Fotoğraf: @dur_doux

Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir