‘EMILY IN PARIS’ İKİNCİ DÖNEMİ HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

‘Emily in Paris’ dünyayı nitekim de ikiye böldü desek palavra olmaz. Tanımadığı bir kültür ile karşılaşan Amerikalı genç bir kızın, Fransız kültürünü anlamaya çabalamadan yaşamasını izlediğimiz ‘Emily in Paris’ serisi hem basmakalıp anlatımı hem de öyküsü ile tenkit almıştı. Bir tarafta Fransızlar diziyi hakaret olarak kabul ederken bir öteki tarafta ise senaryo izleyenlere gerçekçi gelmemişti. Emily’nin Master öğrenciliğinden Paris’te muhteşem lüks bir yaşama geçmesi pek de inandırıcı olmamış olabilir… Fakat tüm bunlara karşın ‘Emily in Paris’ yinede 2020’nin en çok izlenen ve konuşulan Netflix dizileri ortasında oldu. Galiba dünyada bu diziye karşı bir ‘love & hate’ alakası var.

Durum ne olursa olsun günümüzün dünyasından birazcık kaçmak ve toz pembe bulutların ortasında gezmemizi sağlayan ‘Emily in Paris,’ şık kıyafetleri düşlememizi, rengarenk çiçek görüntülerini görmemimizi ve alışılmış ki Paris’in şahane kafeleri ve restoranlarını gezmemizi sağladı. Telaşın olmadığı bir dünyayı tasvir eden ‘Emily in Paris’ bizce şu sıralar izlenebilecek en yeterli opsiyonlardan biri. Dram, aksiyon, gerilim… Bu çeşitlerin hepsi şahane fakat şu an hepimizin pespembe bir balona gereksinimimiz var!

Pekala artık asıl soru şu: daha fazla ‘Emily in Paris’ kısmı görecek miyiz?

EMILY IN PARIS İKİNCİ DÖNEMİ NE VAKİT GELİYOR?

11 Kasım’da Netflix, ‘Emily in Paris’ dizisinin ikinci dönemini doğrulayarak, dizinin sevenler kümesini sevindirmişti. Emily’nin işvereni Sylvie’den kurgu bir e-mail paylaşan Netflix, duyuruyu dizinin öyküsüne gönderme yaparak açıklamıştı.

“Özür dileriz! Ne yazık ki Emily Cooper’ın biraz daha Paris’te kalacağını bildirmek durumundayız. Kendine çok güvenen hali ve lüks pazarlama konusunda tecrübesiz olmasına karşın, tekrar de Savoir’da geçirdiği kısa mühlet boyunca etkilenmesi sıkıntı müşterilerimizden kimilerini etkilemeyi başardı. Buna baht yapıtı ya da Amerikan becerisi diyebilirsiniz—ben daha çok birincisinin taraftarıyım—ama sonuçları etkileyici.

Paris’te geçirdiği vakti uzatarak Emily’nin hali hazırda kurduğu ilgileri ilerleteceğini, kültürümüzü daha derinlemesine inceleyeceğini ve tahminen de birkaç söz temel Fransızca öğreneceğini umuyoruz.

Buradaki mühletini uzatmak için onun ismine çalışma müsaadesi müracaatında sizinle birlikte çalışacağız.

Emily’nin Paris’te olmasını seviyoruz!

Fakat lütfen bunu bilmesine müsaade vermeyin.

İçtenlikle,

Sylvie Grateau”

Netflix’in duyurusundan evvel gösterinin yaratıcısı Darren Star, E! News’a yeni dönem için kimi fikirleri olduğunu anlatmıştı. “Bence Emily’nin vermesi gereken sürpriz dolu lakin güç kararları var,” diyen Star, “Dizi, işlerin nasıl olduğu ve nasıl göründüğü konusundaki beklentileri baltalayan bir kültürle ilgili. Ve her şey göründüğü üzere olmayacak. Her vakit onun Amerikan dünya görüşüne meydan okumakla ilgili olacak. Seyahatimiz boyunca katiyetle çok sayıda işimiz ve gidecek yerimiz var,” diye eklemişti.

EMILY IN PARIS ÇEKİMLERİ NE VAKİT BAŞLIYOR?

Birinci dönem için Paris’te çekilen ‘Emily in Paris,’ Avrupa’da ve dünyada berbatlaşan pandemi ile ikinci dönem yapımına şimdi başlayamadı. Deadline’a röportaj veren Collins, ilkbaharda çekimlere başlamalarını umduğunu söyleyerek, “Yeniden sete dönmeyi hedefliyoruz. Umuyorum ki bahar döneminde. İlerlemeye çalışıyoruz. Lakin tekrar söylüyorum, her şey Covid durumuna bağlı. İkinci dönem doğrulandığında bu bizi çok daha fazla sabırsızlandırdı. Tabiiki artık çok fazla kural var ve inançta olmak istiyoruz ancak tıpkı vakitte sete geri dönmek istiyoruz,” dedi.

EMILY IN PARIS’İN İKİNCİ DÖNEMİNDE NELER OLACAK?

İkinci dönem konusu şimdi belirli olmasa da Lily Collins, olabilecek mevzuların ipuçlarını vermişti. “İlk dönemde Emily’nin yeni iş arkadaşlarını ve iş dışında tanıştığı insanları görmemiz için 10 kısmımız vardı. Bu nedenle Emily’nin geçmişini keşfederek bu iki farklı küme insanın bir ortaya gelmesi heyecan verici olur,” diyen Collins, “Şimdi onu tüm Parisli haliyle gördüğümüze nazaran tahminen de geçmişine odaklanabiliriz ve farklı karakterler ile tecrübelerini görebiliriz,” diye eklemişti.

EMILY KARAKTERİ BÜYÜYECEK!

Emily ekranlarımıza geri döndüğünde, daha olgun biri olarak karşımıza çıkacak! Bunu nereden mi biliyoruz? OprahMag’e konuşan gösteri yaratıcısı star, “İkinci dönemde, yaşadığı dünyanın bir kesimi olmaya başlayacak. Artık Paris’in gerçek bir üyesi olacak. Ayakları daha çok yere basan bir Emily göreceğiz,” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir