‘FIREFLY LANE’ DİZİSİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Geçtiğimiz hafta Netflix’te prömiyerini yapan ‘Firefly Lane’ serisi, şimdiden internetin merak ettiği hususlardan biri oldu. Katherine Heigl’ın televizyona dönüşünü sağlayan ‘Firefly Lane’ serisinde birebir vakitte Sarah Chalke oynuyor. 3 Şubat, Çarşamba günü Netflix’ten yayınlanan ‘Firefly Lane’ ünlü bir gösteri sunucusu Tully Hart ve liseden en yakın arkadaşı Kate Mularkey’nin dostluğunu anlatıyor. Eşi ile boşanma sürecinde olan Kate’in tıpkı vakitte yıllar boyunca mesleğine orta vermesinin akabinde iş hayatına geri dönmesi öyküsünü izliyoruz.

‘Flashback’ sahneler ile dolu olan seri, daima geçmiş ve gelecek ortasında temaslar kuruyor. Tully ve Kate’in lise yılları ile paralel olarak yetişkinliklerini anlatan ‘Firefly Lane’ serisi içinizi ısıtacak bir dostluk öyküsünü anlatıyor. Birbirinden farklı geçmişleri ve karakterleri olmasına karşın yıllar boyunca dost kalan Tully ve Kate, Netflix’teki yeni favori seriniz haline gelebilir. Seride Tully karakterini canlandıran Heigl, tıpkı vakitte ‘Firefly Lane’ dizisinin imal takımında yer alıyor.

‘FIREFLY LANE’ GERÇEK BİR ÖYKÜDEN Mİ UYARLANDI?

Serinin ilham kaynağı Kristin Hannah’nın 2009’da birebir isimle yazdığı romandan geliyor. Roman, tıpkı dizide olduğu üzere Kate ve Tully’nin sekizinci sınıf, lise, üniversite ve yetişkin hayatları ortasında ‘Flashback’ sahneleri ile gidip geliyor. ‘The Nightingale’ ve ‘Winter Garden’ üzere ‘En Çok Satanlar’ listelerinde yer alan kitapları yazan Hannah, birden fazla romanında kendi hayatına gönderme yapıyor. 2019’da University of Washington Magazine’e röportaj veren Hannah, ‘Firefly Lanes’ romanının, öyküleri ortasındaki en şahsî ve otobiyografisel yapıtlardan biri olduğunu söylemişti.

Washington Üniversitesi’nde Bağlantı departmanında okuyan Hannah, Seattle’daki hayatından ilham aldığını belirtmişti. Gençliğindeki dinlediği müziklerden, giydiği kıyafetlerden ve Seattle’da gittiği yerlerden ilham alan Hannah’nın ‘Firefly Lane’ romanının izlerini seride de görüyoruz. “Yazdığım birden fazla yer yaşadığım yerlerden ilham alıyor… Bir yeri biliyorsanız ve orada yaşadıysanız, masaya enteresan bakış açıları getirebilirsiniz,” diyen Hannah, ‘Firefly Lanes’ romanının muvaffakiyetinin akabinde Kate’in 16 yaşındaki kızı Marah’nın bakış açısından ‘Fly Away’ isimli devam kitabını yazmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir