ROCHAS’IN YENİ BİR KREATİF YÖNETİCİSİ VAR

Pandeminin başlarında Nisan ayında kendi ismi ile bir marka kuran 24 yaşındaki Charles de Vilmorin, bu süreç içerisinde inanılmaz bir yükseliş yaşamıştı. Geçtiğimiz ay Paris Couture Moda Haftası’nda birinci gösterimini yapan de Vilmorin’in, yapılan açıklama ile Rochas’ın yeni kreatif yöneticisi olduğu duyuruldu. Renkli lakin karanlık bir tarafı olan estetiği ile bilinen de Vilmorin, Rochas için birinci koleksiyonunu İlkbahar 2022’de sunacak.

“Cüret, zerafet, zamansızlık ve özgünlük, Rochas mirasının temeli” diyen Rochas şirketi Interparfums SA CEO’su Philippe Benacin, “Bunlar tıpkı vakitte iki dünyamız ortasında harika bir sinerji yaratan Charles de Vilmorin’in çalışmalarını tanımlayan pahalar ortasında. Charles’ın gençliği, yeteneği ve vahşilik dokunuşu, Rochas’a yıllar boyunca yeni bir hayat verecek. Charles’ın markamız için bu yeni çağa katılmasından memnunluk duyuyoruz” diye ekledi.

Küçüklüğünden beri Rochas markasını tanıdığını söyleyen de Vilmorin, büyük teyzesi Fransız muharrir Louise de Vilmorin’in, Rochas kurucusu Marcel Rochas’ın eşi Helene Rochas ile arkadaş olduğunu söyledi. “Markanın mirası ve ailemin bağları sebebiyle Rochas’ın kalbimde özel bir yeri var, bu nedenle markayı çok varlıklı ve ilham verici buluyorum,” diyen de Vilmorin, “Kişisel dokunuşlarımı markaya taşımaya ve bu hoş moda meskeninin kodlarını yine uyarlamak için sabırsızlanıyorum” diye ekledi.

2019’da Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne’den mezun olan de Vilmorin, mezuniyet koleksiyonuna isimsiz bir bağışçının katkıda bulunmasının akabinde süratli bir yükselişe geçmişti. Bağışı ile markası altında birinci koleksiyonunu Nisan 2020’de sunan de Vilmorin, sanatçı Niki de Saint Phalle’in yapıtlarından ilham alan yamalı bomber ceketler tasarlamıştı. Dizaynları ile Gucci Kreatif Yöneticisi Alessandro Michele’nin ilgisini çekmeyi başaran de Vilmorin, Kasım ayında online gerçekleşen GucciFest için seçilen 15 genç dizayncı ortasında yer almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir